خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  محسن ولدخانی، با پایان دوران محکومیت از زندان اوین آزاد شد

محسن ولدخانی، با پایان دوران محکومیت از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – محسن ولدخانی، فعال تلگرامی و زندانی سیاسی با پایان دوران محکومیت از زندان اوین آزاد شد. وی پیشتر توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهریار به اتهامات “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم در دادگاه تجدید نظر به یک سال حبس کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محسن ولدخانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین با پایان دوران محکومیت از این زندان آزاد شد.

یک منبع نزدیک به این زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “محسن ولدخانی که به دلیل فعالیت در تلگرام بازداشت و محکوم شده بود با موافقت دادستان با آزادی پیش از موعد در روزهای اخیر و پس از تحمل جدود ۱۱ ماه حبس از اندرزگاه ۴ سالن ۲ زندان اوین بصورت اعزام به مرخصی متصل به آزادی، آزاد شد”.

آقای ولد خانی متولد ۱۳۷۲ است که به خاطر فعالیت سیاسی در شبکه های اجتماعی بخصوص تلگرام بازداشت شد، وی پس از بازداشت و انتقال به زندان اوین توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهریار به اتهامات “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.

حکم محسن  ولدخانی، در تاریخ ۲۷ آبان‌ماه ۹۷ توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به یک سال حبس تعزیری کاهش یافت.

این فعال شبکه های اجتماعی در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه سال گذشته جهت تحمل حبس بازداشت و به اندرزگاه ۴ سالن ۲ زندان اوین منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید