خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  پلمپ دو معدن آلاینده محیط زیست در آمل

پلمپ دو معدن آلاینده محیط زیست در آمل

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل گفت که ۲ معدن شن و ماسه این شهرستان روز چهارشنبه به خاطر آلوده سازی محیط زیست پلمپ شد. وی همچنین از ارائه اخطار زیست محیطی به سه معدن دیگر در این شهرستان خبر داده و نسبت به تبعات آلوده سازی رودخانه هراز هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز پنج‌شنبه ۱۳ دی‌ماه، بهمن صادق نژاد، رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل ار توقیف فعالیت دو معدن شن و ماسه در این شهرستان خبر داد.

آقای صادق‌نژاد گفت: پساب این معادن به صورت مستقیم به رودخانه هراز هدایت می‌شد که مورد اعتراض و شکایت ساکنان پایین دست قرار داشت.

وی ادامه داد: کارشناسان محیط ‌زیست نیز پس از بازدید این موضوع را تایید کردند و در نهایت با اخذ مجوز قضایی، پلمپ شدند و تا رفع کامل مشکلات زیست محیطی پلمپ باقی خواهند ماند.

صادق نژاد گفت که بر اساس مقررات زیست محیطی، این دسته معادن حتی پس از رفع مشکلات زیست محیطی در صورتی که بار دیگر مرتکب تخلف شوند برای همیشه از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست همچنین از ارائه اخطار زیست محیطی به سه معدن دیگر در این شهرستان طی هفته جاری خبر داد. وی گفت که بازرسان این اداره پس از بازدید از هشت معدن شن و ماسه در نزدیکی رودخانه هراز، متوجه شدند که سه معدن از این تعداد بعضی شرایط تولید و شست و شوی مواد معدنی را رعایت نمی‌کنند و باعث ایجاد آلودگی زیست محیطی می‌شوند.

صادق نژاد رعایت نشدن مقررات زیست محیطی در معادن حاشیه رودخانه هراز را باعث آلوده‌سازی این رودخانه و تهدید سلامت ساکنان اطراف و پایین‌دست دانست و نسبت به تبعات بی‌توجهی به این موضوع هشدار داد.

در شهرستان آمل بیش از ۴۰ واحد معدن کوهی در مسیر جاده هراز فعال است.

رعایت نکردن ملاحظات زیست محیطی، برداشت‌های بیش از حد تعیین‌شده از معادن و صدور مجوزهای جدید از جمله چالش‌‌هایی است که در یک دهه اخیر سلامت رودخانه هراز را به خطر انداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید