خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ ساعت ۱:۰۶:۰۶

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه، جمعی از بازنشستگان ارتش در تهران، جمعی از کارگران شرکت مخازن تحت فشار «کاوش» (سانکا) مقابل ساختمان استانداری قزوین، جمعی از کشاورزان استان ‎اصفهان، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در رشت و جمعی از پیمانکاران شهرداری در مقابل شورای شهر تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز سه شنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷، جمعی از بازنشستگان ارتش در اعتراض به خلف وعده‌ها، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این بازنشستگان که در محلی نزدیک پارک شهر دست به تجمع زده‌اند، خواستار روشن شدن تکلیف خانه‌های تعاونی مسکن شده‌اند.

آنها می‌گویند: “از خلف وعده‌های مکرر خسته شده‌ایم؛ سالهاست عضو تعاونی هستیم و مبالغی را برای خانه‌دار شدن پرداخته‌ایم اما هنوز بی‌سرپناه مانده‌ایم. هنوز زمینی به تعاونی تحویل نشده تا بتواند در آن، برای ما بازنشستگانِ عضو شروع به خانه‌سازی کند”.

تجمع کارگران مخازن تحت فشار کاوش در مقابل استانداری قزوین

به گزارش ایلنا، روز سه شنبه ۱۱ دی ماه ۹۷، جمعی از کارگران شرکت مخازن تحت فشار «کاوش» (سانکا) مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند.

معترضان علت تجمع خود را در اعتراض به تعدیل حدود ۸۰ نفر از کارگران مخازن تحت فشار «کاوش» در اوایل دی ماه جاری بیان کردند.

آنها خواستار بازگشت به کار و پرداخت معوقات حقوقی خود هستند

این کارگران که تاکنون چندین اقدام اعتراضی در مقابل کارخانه و نهادهای مرتبط دولتی در شهر صنعتی البرز قزوین انجام داده‌اند، هنوز پاسخی از سوی مسئولان و کارفرمای خود دریافت نکرده‌اند.

از قرار معلوم کارفرما برای کم کردن هزینه‌های کارخانه، اقدام به تعدیل این ۸۰ نفر کرده است. این درحالی‌ست که شهریور ماه سال جاری حدود ۵۰ تا ۶۰ کارگر دیگر با اتمام قرارداد کار بیکار شدند و هم‌اکنون از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

به گفته یکی از معترضان، مشکلات این کارخانه از زمان آغاز تحریم‌های اقتصادی شروع شده و از مدتها قبل این واحد برای تامین مواد اولیه تولید و فروش محصولات خود دچار مشکل شده است.

معترضان که تقریبا ۱۰ روز پیش به دلیل پایان قرارداد به رغم چند سال سابقه بیکار شده‌اند، می‌گویند: “هر یک از ما کارگران شرکت کاوش دست‌کم دارای سه سر عائله هستیم و تامین مخارج زندگی بعد از بیکاری برایمان بسیار سخت شده است و نمی‌توانیم جواب زن بچه‌هایمان را بدهیم”.

تجمع کشاورزان استان ‎اصفهان

به گزارش هرانا، روز سه شنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷، جمعی از کشاورزان استان ‎اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق آبه خود، در دور جدید اعتراضات خود برای دهمین روز متوالی اقدام به برگزاری تجمع کردند.

طی روزهای گذشته نیز کشاورزان در استان ‎اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق‌آبه شان اقدام به برگزاری تجمع کرده بودند.

بحران آب در ایران یکی از مسائل عمده محیط‌زیستی در کشور محسوب می‌شود و تا به امروز بارها به تنش و درگیری انجامیده است.

پیش‌تر در تاریخ ۳ آذرماه نیز کشاورزان معترض اصفهانی برای بیست و پنجمین بار طی کمتر از یکسال، خط لوله انتقال آب رودخانه زاینده‌رود به یزد را تخریب کردند.

خشکسالی و پروژه‌های مختلف آب از شهرهای مختلف ایران، سال‌هاست که درگیری‌ها و اعتراض‌هایی را در مناطق مختلف کشور ایجاد کرده است. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفته که اگر خشکسالی ادامه پیدا کند پنج سال دیگر «چهره» ایران «از همه نظر تغییر خواهد کرد» و همچنین کشور در ۱۰ سال آینده «با فاجعه‌ای بزرگ مواجه می‌شود».

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین در رشت

به گزارش هرانا، روز سه شنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در رشت، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

تجمع پیمانکاران شهرداری تهران

به گزارش هرانا، روز سه شنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷، جمعی از پیمانکاران شهرداری تهران در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان در مقابل شورای شهر تهران اقدام به برگزاری تجمع کردند.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، روز سه‌شنبه، در واکنش به تجمع پیمانکاران در مقابل ساختمان شورای شهر، به ایسنا گفت: “دقت داشته باشید که این افراد منظورشان شورا نیست. چرا که شهردار تهران نیز در این ساختمان مستقر است و مخاطب آنها شهردار است”.
وی با بیان اینکه در جلسه هم اندیشی موضوع پرداخت مطالبات پیمانکاران از روش ۸۰ – ۲۰ یا ۹۰-۱۰ مورد بررسی قرار گرفت، گفت: “بر این اساس پیمانکارانی که طلب کمتری دارند اما تعدادشان بیشتر است در اولویت پرداخت قرار می‌گیرند و شهرداری با پیمانکارانی که طلب بیشتری دارند مذاکره می‌کنند و حناچی قول داده است که این مسائل را بررسی کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید