خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه، جمعی از کشاورزان استان اصفهان، جمعی از کارکنان موسسه اعتباری وحدت اهواز و جمعی از دانشجویان در معیت مردم دست به برگزاری تجمعات اعتراضی زده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۷، جمعی از کشاورزان استان ‎اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق آبه خود، برای نهمین روز متوالی اقدام به برگزاری تجمع کردند.

طی روزهای گذشته نیز کشاورزان در استان ‎اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق‌آبه شان اقدام به برگزاری تجمع کرده بودند.

بحران آب در ایران یکی از مسائل عمده محیط‌زیستی در کشور محسوب می‌شود و تا به امروز بارها به تنش و درگیری انجامیده است.

پیش‌تر در تاریخ ۳ آذرماه نیز کشاورزان معترض اصفهانی برای بیست و پنجمین بار طی کمتر از یکسال، خط لوله انتقال آب رودخانه زاینده‌رود به یزد را تخریب کردند.

خشکسالی و پروژه‌های مختلف آب از شهرهای مختلف ایران، سال‌هاست که درگیری‌ها و اعتراض‌هایی را در مناطق مختلف کشور ایجاد کرده است. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفته که اگر خشکسالی ادامه پیدا کند پنج سال دیگر «چهره» ایران «از همه نظر تغییر خواهد کرد» و همچنین کشور در ۱۰ سال آینده «با فاجعه‌ای بزرگ مواجه می‌شود».

تجمع کارکنان موسسه اعتباری وحدت اهواز

امروز دوشنبه ۱۰ دی ماه ۹۷، جمعی از کارکنان موسسه اعتباری وحدت اهواز، در مقابل استانداری خوزستان اقدام به برگزاری تجمع کردند.

معترضان علت تجمع خود را  در اعتراض به اخراج خود و همکارانشان، بیان کردند.

تجمع مردم و دانشجویان در تهران

به گزارش هرانا – امروز دوشنبه ۱۰ دی ماه ۹۷، جمعی از مردم و دانشجویان مقابل دانشگاه تهران در خیابان انقلاب دست به تجمع اعتراضی زدند. گفته می‌شود که این تجمع در اعتراض به حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد شکل گرفته است.

معترضان در این تجمعات شعارهایی از جمله “رو به میهن، پشت به دشمن”، “نترسید، نترسید ما همه با هم هستیم”، “مرگ بر دیکتاتور”، “مرگ بر جمهوری آخوندی” و “بی‌شرف، بی‌شرف” سر میدادند.

گفتنی است که همزمان با حضور معترضان تعدادی یگان ضد شورش نیروی انتظامی هم در مقابل دانشگاه تهران و میدان انقلاب حاضر بوده‌اند.

عبدالعظیم رضایی، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری تهران، در خصوص این تجمع به خبرگزاری ایسنا گفته است که “امروز تعدادی از افراد فرصت‌طلب در مقابل دانشگاه تهران تجمع کردند” وی این تجمع را “غیرقانونی” خوانده و در عین حال اذعان کرده که “شرایط تحت کنترل است” و تعداد شرکت کنندگان را “حدود ۳۰-۲۰ نفر” اعلام کرد.

خبرگزاری ایسنا اعلام کرد که “در این تجمع کسی بازداشت نشده است”.

لازم به ذکر است که دانشجویان دانشگاه تهران طی فراخوانی از دانشجویان این دانشگاه و سایر دانشگاهها خواسته بودند که امروز (دوشنبه ۱۰ دی) در دانشگاه تهران حاضر شوند.

گفتنی است دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد تهران نیز طی دو روز گذشته در پی حادثه واژگونی اتوبوس این واحد که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شده بود، در اعتراض به آنچه بی لیاقتی مسئولان دانشگاه در حفظ جان دانشجویان می‌نامند اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی در محوطه این دانشگاه کرده بودند.

لازم به یادآوری است در پی حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران در تاریخ ۴ دی‌ماه، ۱۰ نفر کشته‌ و بیش از ۲۵ تن زخمی شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید