خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دومین حادثه در ۲۴ ساعت گذشته؛ قطع شدن پای جوان ۱۹ ساله بر اثر انفجار مین در دهلران

دومین حادثه در ۲۴ ساعت گذشته؛ قطع شدن پای جوان ۱۹ ساله بر اثر انفجار مین در دهلران

خبرگزاری هرانا – مدیر شبکه بهداشت و درمان دهلران از قطع شدن پای جوان ۱۹ ساله بر اثر انفجار مین خبر داد. روز گذشته نیز جوان ۳۴ ساله‌ای در منطقه دشت‌عباس، روستای استقلال استان‌ایلام با یک مین برجای مانده از دوران جنگ برخورد کرد و مجروح شد.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، اسدالله مهاجر در گفت‌وگو با خبرنگار این رسانه ضمن تایید این خبر گفت: ساعت ۱۶ بعد از ظهر امروز ۱۰ دی چوپان ۱۹ ساله‌ای به نام ثابت خرسان در منطقه مرزی چم‌هندی روستای برم روی مین رفت که در این حادثه پای راست این جوان کامل قطع شد.

وی افزود: اقدامات اولیه در محل حادثه انجام شده و وی مستقیم به بیمارستان گنجویان دزفول در استان خوزستان اعزام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته نیز جوان ۳۴ ساله‌ای در منطقه دشت‌عباس، روستای استقلال استان‌ ایلام با یک مین برجای مانده از دوران جنگ برخورد کرد و مجروح شد.

لازم به ذکر است در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین‌های به‌جا مانده و عمل‌نکرده جنگ ایران و عراق است که نظامیان عراقی در زمان اشغال این مناطق در زمین تعبیه کرده‌اند.

دولت ایران نیز همچنان به تولید، استفاده و صادرات مین‌های ضدنفر ادامه می‌دهد و معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده‌است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید