خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷, 24th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ ساعت ۱۸:۵۶:۴۴

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه عباس واحدیان برگزار شد

جلسه دادگاه عباس واحدیان برگزار شد

خبرگزاری هرانا – پس از چهل و دو روز بی‌خبری، روز جاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه “عباس واحدیان” نویسنده و فعال مدنی ساکن مشهد در شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب این شهر برگزار شد. مامورین وی را با دستبند و پابند به دادگاه منتقل کردند. اتهامات عنوان شده علیه وی در این جلسه دادگاه “اقدام علیه امنیت ملی و تلاش برای براندازی” بوده است. وی در تاریخ ۱۹ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی مشهد بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۳۰ آبان‌ماه ۹۷، جلسته دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه “عباس واحدیان” نویسنده و فعال مدنی در شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد برگزار شد.

یک منبع نزدیک به خانواده عباس واحدیان در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آقای واحدیان امروز به شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد منتقل شد و به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” و “اقدام جهت براندازی نظام” محاکمه شد. خانواده عباس واحدیان پس از گذشت ۴۲ روز در زمان انتقال وی به دادگاه در حالی که دستبند و پابند داشت موفق به دیدن وی شدند. به خانواده ایشان گفته شده که وی در روزهای آینده برای ادامه دادرسی مجددا به دادگاه منتقل خواهد شد و فعلا در بند زندانیان ممنوع الملاقات زندان مشهد نگهداری می‌شود”.

عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده و فعال مدنی ساکن مشهد در تاریخ ۱۹ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شده بود.

پیشتر یک منبع مطلع ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفته بود: “عباس واحدیان نویسنده اهل مشهد، اخیرا در ارتباط با کمک به خانواده‌های زندانیان به همراه تعدادی دیگر از فعالین مدنی مشهد فعالیت می‌کرد. از جمله جمع آوری کمک نقدی از طریق صندوقی جهت حمایت و کمک‌رسانی به خانواده زندانیان. با این حال مشخص نیست دلایل بازداشت ایشان مرتبط با این موضوع باشد”.

 کتاب “بازگشت چنگیز خان مغول” از جمله آثار منتشر شده‌ی “عباس واحدیان شاهرودی” است که توسط انتشارات خاتم در مشهد منتشر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید