خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷, 19th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ ساعت ۰:۰۸:۵۱

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  هندیجان؛ شمار مبتلایان به اسهال خونی بر اثر مصرف آب آلوده به ۳۳ تن رسید

هندیجان؛ شمار مبتلایان به اسهال خونی بر اثر مصرف آب آلوده به ۳۳ تن رسید

خبرگزاری هرانا – مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان از افزایش مبتلایان به اسهال خونی بر اثر مصرف آب آلوده در این شهر به ۳۳ تن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، احسان صفایی، مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان گفت: تعداد افراد مبتلا به اسهال خونی در این شهرستان با افزایش چهار نفر دیگر، به ۳۳ نفر رسید. نخستین مورد ابتلا به این بیماری در روز ۲۰ آذرماه در شهرستان هندیجان مشاهده و با بررسی صورت گرفته مشخص شد که از طریق آب آلوده به این افراد منتقل شده است.

وی با ادعای اینکه اقدامات لازم برای کنترل این بیماری در حال انجام است هشدار داد: تا ۳۰ یا ۴۰ روز آینده نیز ممکن است موارد ابتلا به این بیماری به صورت تک‌گیر مشاهده شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان افزود: کار آهک‌پاشی جدول‌های روباز در شهرستان در حال انجام است و میزان کلر در مغازه‌های تصفیه آب (آب‌شیرین‌کن) زیر نظر کارشناسان این شبکه به حد مطلوب رسیده است.

وی ادامه داد: از شهروندان هندیجان درخواست داریم تا نسبت به شستشو و ضدعفونی کردن مخازن آب در خانه، نگه نداشتن آب بیش از ۷۲ ساعت، استفاده نکردن از آب باران که بیشتر از ۲۴ ساعت مانده باشد، استفاده نکردن از سبزیجات خودرو در خارج شهر، خرید نکردن آب، سبزیجات و صیفی‌جات از افراد دوره‌گرد و … اقدام کنند.

ارسلان کریمی دادستان عمومی و انقلاب هندیجان نیز با ورود به موضوع گفت: این پرونده به صورت ویژه در حال پیگیری است و با توجه به حساسیت موضوع به دستگاه‌های مسئول در این حوزه تذکر و هشدار داده شده است.

لازم به ذکر است که پیش‌تر در تاریخ ۶ دی‌ماه مدیر شبکه بهداشت هندیجان از ابتلای ۲۹ نفر در این شهرستان به بیماری اسهال خونی به خاطر مصرف آب آلوده خبر داده بود.

شهرستان هندیجان با ۹۵ کیلومتر مرز آبی در جنوب خوزستان قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید