خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ارسال پرونده هنگامه شهیدی به دادگاه تجدیدنظر

ارسال پرونده هنگامه شهیدی به دادگاه تجدیدنظر

خبرگزاری هرانا – مصطفی ترک همدانی، وکیل مدافع هنگامه شهیدی از ارسال پرونده موکلش به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر برای رسیدگی مجدد خبر داد. وی پیشتر توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز ۹ دی‌ماه، مصطفی ترک همدانی، وکیل مدافع هنگامه شهیدی گفت در زمان تجدیدنظرخواهی به موکلم دسترسی نداشتم و بعد از اینکه مهلت تجدیدنظر خواهی به اتمام رسید، توانستم هفته گذشته او را ملاقات کنم.

وی افزود: لایحه تجدیدنظرخواهی  را مستقیما به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر ارایه خواهم داد.

این وکیل دادگستری پیشتر در تاریخ ۱۰ آذرماه از محکومیت موکلش به ۱۰ سال و ۹ ماه حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و فعالیت‌های مجازی و مطبوعاتی همچنین خروج از کشور خبر داده بود.

لازم به یادآوری است که پیشتر مصطفی ترک همدانی درگفت‌وگو با ایسنا گفته بود که “پس از ارسال پرونده به دادگاه، به عنوان وکیل مدافع خانم شهیدی مراجعه کردم ولی قاضی دادگاه وکالتم را قبول نکرد و به همین دلیل علیه این قاضی که به طور غیرقانونی وکالت وکیل دادگستری را نپذیرفته در دادسرای کارکنان دولت و هم در دادسرای انتظامی قضات شکایت کردم”.

دادستانی تهران سه‌شنبه ۵ تیرماه ۹۷ از دستگیری هنگامه شهیدی در جزیره کیش خبر داد و اعلام کرد: “متهم مذکور که تحت تعقیب قضایی بوده و توسط مأموران پلیس در حالی که از ماسک برای مخفی ماندن، از دید مأمورین استفاده می‌کرد دستگیر و به زندان معرفی شد“.

گفتنی است که پیشتر سازمان گزارشگران بدون مرز با انتشار بیانیه‌ای خشونت و بازداشت خودسرانه‌ی شهروند‌ خبرنگاران را به هنگام اعتراضات در تهران و همچنین بازداشت دوباره هنگامه شهیدی را محکوم کرده بود.

ین روزنامه نگار پیش‌تر در تاریخ ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۵ به اتهام ارتباط با یک رسانه توسط نیروهای وزارت اطلاعات در مشهد بازداشت شده بود. مصطفی ترک همدانی، وکیل خانم شهیدی مدتی بعد اظهار کرد مرجع دستگیری خانم شهیدی شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران و وزارت اطلاعات شاکی وی است.

در نهایت هنگامه شهیدی پس از حدود ۶ ماه بازداشت موقت در تاریخ ۷ شهریور سال گذشته با تودیع وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید