خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محکومیت شاپور رشنو و شش شهروند دیگر اهل اندیمشک به حبس و تبعید

محکومیت شاپور رشنو و شش شهروند دیگر اهل اندیمشک به حبس و تبعید

خبرگزاری هرانا – ۷ شهروند اهل اندیمشک به نامهای “شاپور رشنو، احسان میرزاوند، حسن تافی، داریوش جافرپور، ایمان میرزاوند، بهزاد قلاوند و سیاوش قلاوند” از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب دزفول به ریاست مهدی آماده، از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه های مخالف نظام” به حبس و تبعید محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه اول دادگاه انقلاب دزفول، ۷ شهروند اهل اندیمشک را به حبس و تبعید محکوم کرد.

هویت این شهروندان “شاپور رشنو، احسان میرزاوند، حسن تافی، داریوش جافرپور، ایمان میرزاوند، بهزاد قلاوند و سیاوش قلاوند” توسط هرانا احراز شده است.

بر طبق حکم صادره از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب دزفول، شاپور رشنو از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه‌های مخالف نظام” به ۱۰سال حبس، ۲ سال تبعید به شهرستان سرخس و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی و احسان میرزاوند به اتهامی مشابه به ۳ سال حبس، ۲ سال تبعید به شهرستان بم و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی محکوم شده‌اند.

همچنین حسن تافی، داریوش جافرپور و ایمان میرزاوند هر کدام به  ۶ ماه حبس و بهزاد قلاوند و سیاوش قلاوند هر کدام به ۴ ماه حبس محکوم شده‌اند. اتهام مطروحه علیه این پنج شهروند “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است.

این شهروندان در حال حاضر تا پایان مراحل دادرسی با قرار وثیقه در آزادی موقت به سر می‌برند.

لازم به ذکر است که شاپور رشنو، فعال ملی مذهبی، پیش‌تر به “اتهام تبلیغ علیه نظام” به تحمل ۴ ماه حبس تعزیری محکوم و در اسفندماه سال گذشته جهت اجرای حکم به زندان عادل آباد شیراز تبعید شده بود. وی دانشجوی دکترای علوم سیاسی است.

اَندیمِشک از شهرهای شمال استان خوزستان است. این شهر در مسیر جاده ترانزیت کشوری قرار دارد. اندیمشک در ۷۲۰ کیلومتری تهران و ۱۶۰ کیلومتری اهواز واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید