خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  مصرف آب آلوده ۲۹ شهروند را در هندیجان راهی بیمارستان کرد

مصرف آب آلوده ۲۹ شهروند را در هندیجان راهی بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان گفت که طی چند روز گذشته ۲۹ نفر در شهرستان هندیجان و اطراف آن، به خاطر مصرف آب آلوده به اسهال خونی دچار شده و به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، احسان صفایی، مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان گفت: “در چند روز گذشته ۲۴ نفر از شهر هندیجان، یک نفر از شهر زهره از توابع بخش چم خلف عیسی هندیجان و چهار نفر از روستای حسین آباد (که بعدا مشخص شد سه نفر از آن‌ها از شهر هندیجان به این روستا رفته‌اند) با بیماری اسهال خونی به مراکز درمانی این شهرستان (مطب‌ها و مراکز دولتی) مراجعه کرده‌اند”.

وی با بیان اینکه از این ۲۹ بیمار، چهار نفر به مدت ۲۴ ساعت بستری و تحت مراقبت بودند افزود: با توجه به مراجعه فوری این افراد به مراکز درمانی تاکنون مورد منجر به فوت گزارش نشده است.

صفایی گفت: با توجه به علائم این بیماران، مشخص شده که این بیماری از طریق آب به این افراد منتقل شده، ولی منشا دقیق آلودگی آب هنوز مشخص نشده است.

وی مدعی شد: با توجه به آمار بیماران احتمال اینکه این بیماری از شبکه آب شهری منتقل شده باشد پایین است، ولی احتمال انتقال آلودگی از طریق مغازه‌هایی که اقدام به تصفیه آب (آب شیرین کن) می‌ کنند با توجه به بعد پراکندگی وجود دارد.

صفایی هشدار داد: وضعیت تجهیزات آب روستایی و لایروبی جدول‌های روباز سطح شهرستان اصلا مناسب و مورد قبول نیست و ممکن است در آینده این موارد نیز منجر به طغیان بیماری در سطح شهرستان شوند و مسئولان این ارگان‌ها بخصوص شهرداری و آبفا باید با هماهنگی هم این مشکلات را حل کنند.

وی در پایان از شهروندان هندیجان خواست با رعایت مسائل بهداشتی، استفاده نکردن از وسایل مشترک (در صورت وجود فرد مبتلا به این بیماری در خانه) و شستشوی سبزیجات به کنترل و کاهش آمار این بیماری در سطح شهر کمک کنند.

شهرستان هندیجان با ۹۵ کیلومتر مرز آبی در جنوب خوزستان قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید