خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام یک زندانی در دزفول

رهایی از اعدام یک زندانی در دزفول

خبرگزاری هرانا – رئیس دادگستری شهرستان دزفول گفت که یک زندانی متهم به “قتل” در این شهرستان با بخشش و رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، رئیس دادگستری شهرستان دزفول گفت: “اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان با تلاش و کوشش و وساطت خود توانستند پس از ۵ سال خانواده مقتول را از اجرای حکم اعدام متهم به قتل منصرف و وی را مورد عفو و بخشش قرار دهند”.

محمدیار ممبینی، رئیس دادگستری و شورای حل اختلاف دزفول با اعلام این خبر گفت: “سال ۱۳۹۲ نزاعی بین دو خانواده در شهرک نهصت از بخش چغامیش این شهرستان رخ داد که در این درگیری فردی با اسلحه شکاری فرد دیگری را به قتل می‌رساند و متاسفانه این قتل باعث ایجاد اختلاف و کشمکش شدیدی بین این دو خانواده می‌شود”.

وی افزود: “از همان ابتدای درگیری اعضای شورای حل اختلاف دزفول با پیگیری‌های مجدانه و تلاش‌های مستمر خود توانستند پس از ۵ سال خانواده مقتول را از اجرای حکم اعدام متهم منصرف و وی را مورد عفو و بخشش قرار دهند”.

ممبینی ضمن تقدیر از خانواده مقتول بخاطر گذشت و صرف نظر از اجرای حکم اعدام قاتل و تلاش‌های خستگی ناپذیر و مستمر اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان برای ایجاد صلح و سازش بین این دو خانواده اظهار کرد: “اولیای دم با حضور در شعبه سوم اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب اهواز با اعلام رضایت و عفو و بخشش قاتل، این پرونده با صلح و سازش مختومه شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید