خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی آتش‌نشانان مریوان و کارگران شهرداری کرج

معوقات مزدی آتش‌نشانان مریوان و کارگران شهرداری کرج

خبرگزاری هرانا – آتش‌نشانان مریوان از مطالبات مزدی سه ماهه خود خبر دادند و گفتند که “نیروهای شرکتی این سازمان نیز هنوز مطالبات مزدی معوقِ سال‌های ۹۵ و ۹۶ و ۹۷ را دریافت نکرده‌اند”. بنا بر خبری دیگر مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج گفت که کارگران و کارکنان قراردادی این سازمان معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، نیروهای آتش‌نشانی شهرداری مریوان از معوقات مزدی خود خبر دادند.

آنها گفتند: “ما پرسنل رسمی آتش‌نشانی شهر مریوان هستیم که بیش از سه ماه است که حقوق نگرفته‌ایم. نیروهای شرکتی این سازمان نیز هنوز مطالبات مزدی معوقِ سال‌های ۹۵ و ۹۶ و ۹۷ را دریافت نکرده‌اند”.

این کارگران افزودند: “بارها به مراجع مختلف مراجعه کردیم اما هربار با این استدلال که شهرداری بودجه ندارد، ما را از سر خود باز کردند؛ سوال ما این است که آیا شهردار و شورای محترم خود اینگونه حقوق می‌گیرند؟ آنان که خود مشکل معیشتی ندارند؛ پس چه باک که کارگر ۶ ماه یا یک سال حقوق نگیرد!”

این کارگران خواستار ورود استانداری کردستان، نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان به موضوع شدند و گفتند: “بایستی موضوع معوقات مزدی کارگران شهرداری را در اولویت قرار دهند”.

معوقات کارگران شهرداری کرج

به گزارش ایلنا، مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج از معوقات مزدی کارگران و کارکنان قراردادی این سازمان خبر داد.

پیمان بضاعتی پور، به وضعیت کارگران قراردادی اشاره کرد و گفت: “متأسفانه در پرداختی‌هایی که مصادف با شب یلدا بود با این مشکل مواجه شدیم، با مسئول مربوطه برخورد شده است، همینجا از کارگران عزیز عذرخواهی می‌کنم”.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج مدعی شد: “قول می‌دهیم که در ماه آینده جبران این ماه به‌صورت معوقه در فیش حقوقی این عزیزان لحاظ شود”.

بضاعتی پور در ادامه گفت: “معوقه‌ها هر شش ماه یک‌بار حساب می‌شود و پس از تائید شهرداری پرداخت خواهد شد”.

وی با ادعای اینکه کارگران عید پرباری خواهند داشت، مدعی شد: “کارگران و کارکنان قراردادی دو ماه مانده به پایان سال مطالبات و معوقات خود را دریافت می‌کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید