خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ ساعت ۴:۴۰:۰۵

    خانه  > slide, اعدام, اندیشه و بیان  >  پس از ۹ سال حبس تحت حکم اعدام؛ جلسه رسیدگی مجدد به اتهامات هوشنگ رضایی برگزار شد / سند

پس از ۹ سال حبس تحت حکم اعدام؛ جلسه رسیدگی مجدد به اتهامات هوشنگ رضایی برگزار شد / سند

خبرگزاری هرانا – پس از ۹ سال تحمل حبس تحت حکم اعدام، با پذیرفته شدن اعاده دادرسی، جلسه رسیدگی به اتهامات هوشنگ رضایی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و بدون حضور وکیل مدافع منتخب برگزار شد. وی پیشتر در سال ۹۱ نیز طی دو جلسه دادگاه به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده بود. آقای رضایی دارای پرونده و اتهامات دیگری نیز است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۲۴ آذرماه ۹۷، جلسه رسیدگی به اتهامات هوشنگ رضایی زندانی محکوم به اعدام در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

یک منبع نزدیک به هوشنگ رضایی به گزارشگر هرانا گفت: “هوشنگ رضایی برای جلسه رسیدگی مجدد سه وکیل معرفی نمود که هیچ‌کدام مورد قبول واقع نشد و این حق از وی گرفته شد. در نهایت جلسه دادگاه در تاریخ ۲۴ آذر با حضور وکیل تسخیری برگزار شد”.

به گفته این منبع نزدیک به این زندانی پس از چند بار رد درخواست اعاده دادرسی نهایتا سال گذشته این درخواست در دیوان عالی کشور پذیرفته شد و پرونده برای دادرسی مجدد به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ارجاع شده بود.

هوشنگ رضایی که در اردیبهشت‌ماه سال ۹۱ پس از شش ماه انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان رجایی شهر منتقل شد پس از محاکمه چند دقیقه‌ای از سوی قاضی مقیسه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهاماتی از جمله محاربه از طریق ارتباط و همکاری با یکی از احزاب کرد به اعدام محکوم شده بود.

قابل ذکر است وی در کلیه مراحل دادرسی پرونده از حق داشتن وکیل منتخب محروم بوده است و پروسه قضایی دادرسی به اتهامات او مبهم و پر ایراد گزارش شده است.

هوشنگ رضایی ۳۳ ساله اهل نهاوند در تاریخ ۲۹ خردادماه سال ۸۹ در تهران بازداشت شده بود.

آقای رضایی طی ۳ مورد قرار به ترتیب به محاربه، فساد فی الارض از طریق عضویت در کومله، حمل سلاح، و همینطور جاسوسی برای اجانب و بعنوان سومین قرار به قتل و زنای غیر محصنه متهم شد.

آقای رضایی در پرونده کیفری خود تحت عنوان “قتل و زنای غیرمحصن” متهم است در سال ۸۷ در یک ماجرای شخصی مردی را در نهاوند به قتل رسانده است. این پرونده در سال ۹۵ توسط شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت و طی آن آقای رضایی به اعدام (قصاص) و زن متهم در پرونده نیز به ۳ سال حبس محکوم شد.

مدتی بعد با رضایت اولیای دم این پرونده برای رسیدگی از بابت جنبه عمومی جرم راهی دادگاه کیفری یک استان شد که نهایتا در شعبه دوم به ریاست قاضی محسن زالی بوئینی و با حضور دکتر ابراهیم‌اسلامی وی به تحمل ۵ سال حبس محکوم شد.

رسانه های داخلی این خبر را پوشش دادند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید