خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  صابر نادری، جهت گذراندن حبس بازداشت و به زندان منتقل شد

صابر نادری، جهت گذراندن حبس بازداشت و به زندان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – صابر نادری، شهروند ساکن شهرستان قروه روز چهارشنبه ۲۸ آذرماه در منزل شخصی خود بازداشت و جهت اجرای حکم حبس به زندان سنندج منتقل شد. او سال گذشته از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” از طریق عضویت در گروه‌های مخالف نظام به چهار سال حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۹۷، صابر نادری، نویسنده و مدیر یک شرکت ارائه دهنده خدمات کامپیوتری جهت تحمل دوران محکومیت ۴ ساله خود بازداشت و به زندان سنندج منتقل شد.

یک منبع نزدیک به آقای نادری در این خصوص به هرانا گفت که نیروهای امنیتی روز چهارشنبه صابر نادری را در منزل شخصی خود در شهرستان قروه بازداشت و به زندان مرکزی سنندج منتقل کردند.

صابر نادری در مردادماه سال گذشته از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” از طریق عضویت در گروه‌های مخالف نظام توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم نهایتاً در دادگاه تجدید نظر استان کردستان به ۴ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

لازم به ذکر است که آقای نادری در تاریخ ۱۴ آذرماه سال ۹۵ توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده و پس از ۷۰ روز بازداشت در اداره اطلاعات سنندج به زندان سنندج منتقل شده بود. او سرانجام پس از گذشت سه ماه از بازداشت و با اتمام مراحل بازجویی، با قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شده بود.

صابر نادری مهندس نرم‌افزار و مدیر یک شرکت ارائه دهنده خدمات نرم افزاری کامپیوتر بوده و همچنین از جمله مولفین کتاب “حریم خصوصی و امنیت اینترنت (مطابق با سرفصل دانشگاه علمی کاربردی)”، چاپ‌شده در سال ۹۶ توسط انتشارات دانشجو است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید