خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷, 26th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۲۹ ساعت ۱۴:۰۱:۵۰

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  شرکت در مراسم روز جهانی کارگر؛ شاهو صادقی روانه زندان شد

شرکت در مراسم روز جهانی کارگر؛ شاهو صادقی روانه زندان شد

خبرگزاری هرانا _ شاهو صادقی، شهروند اهل کامیاران، ظهر امروز جهت تحمل حبس به زندان کامیاران منتقل شد. وی پیش‌تر توسط شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق شرکت در مراسم روز جهانی کارگر به سه ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۱۱ ظهر امروز چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۹۷، شاهو صادقی، فعال ساکن کامیاران خود را جهت اجرای حکم سه ماه حبس به اجرای احکام دادگستری کامیاران معرفی کرده و سپس از آنجا به زندان کامیاران منتقل شد.

شاهو صادقی پیش‌تر در تاریخ ۹ آذرماه سال جاری به همراه پنج تن از هم‌پرونده‌ای‌های خود به نام‌های مهرداد صبوری، امید احمدی، آرام محمدی، دلنیا صبوری و روژین ابراهیمی توسط شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان به دلیل شرکت در مراسم روز جهانی کارگر مجموعا به ۳۰ ماه و شش روز حبس محکوم شده بودند.

بر طبق این حکم شاهو صادقی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به سه ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

این فعالین کارگری پیش‌تر در مهرماه سال ۹۵ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج جمعا به ۴ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.

شاهو صادقی و هم‌پرونده‌ای‌های او در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۹۵ به دلیل برگزاری و شرکت در مراسم روز جهانی کارگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۷ روز با قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

لازم به ذکر است که آرام محمدی، دیگر محکوم این پرونده نیز روز گذشته ۲۷ آذرماه جهت تحمل دوران محکومیت حبس ۳ ماهه‌ی خود به زندان کامیاران منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید