خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمدمهدی زمان‌زاده به مرخصی اعزام شد

محمدمهدی زمان‌زاده به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – محمدمهدی زمان‌زاده فعال تلگرامی که در حال سپری کردن محکومیت ۵ ساله خود در زندان اوین است، امروز چهارشنبه به مرخصی چند روزه اعزام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۱۳۹۷، محمد مهدی زمان‌زاده (زمان صالح) فعال تلگرامی محبوس در زندان اوین به مرخصی سه روزه اعزام شد.

محمد مهدی زمان‌زاده متولد ۱۳۷۳ و فعال تلگرامی است که در شهریورماه ۱۳۹۵ به همراه دو فعال تلگرامی دیگر به نام‌های محمد مهاجر و علیرضا توکلی بازداشت و مدتی بعد در تاریخ ۳ مهرماه به بند هشت زندان اوین منتقل شدند. بر اساس حکم صادره از شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران که ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ ابلاغ شده بود، هر یک از این فعالین به اتهاماتی از جمله “اجتماع و تبانی علیه نظام” به ۵ سال، “توهین به مقدسات” به ۵ سال و “توهین به رهبر و بنیانگذار انقلاب” به ۲ سال و در یک مورد “شرب خمر” جمعا به ۱۲ سال حبس محکوم شده بودند.

حکم زندان این افراد پس از اعتراض در دادگاه تجدیدنظر با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی اتهام توهین به مقدسات به عنوان اشد مجازات برای آنها در نظر گرفته شده و حکم هر کدام به ۵ سال حبس تعزیری تقلیل یافته بود.

حکم این افراد در اسفندماه سال ۹۶ در جریان عفو عمومی از ۵ سال به دو سال و شش ماه حبس کاهش پیدا کرد.

لازم به ذکر است که در خردادماه سال جاری با آزادی مشروط این سه فعال تلگرامی زندانی با دخالت وزارت اطلاعات جلوگیری شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید