خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تقلب در انتخابات ۸۸؛ محمد رضا خاتمی تحت تعقیب قرار گرفت

تقلب در انتخابات ۸۸؛ محمد رضا خاتمی تحت تعقیب قرار گرفت

خبرگزاری هرانا _ عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران اظهار داشت که تحقیقات قضایی در مورد آقایی که مدعی تقلب هشت میلیونی در انتخابات سال ۸۸ شده بود به اتمام رسیده است و تحت تعقیب قرار گرفته است. محمدرضا خاتمی، از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در آبان‌ماه امسال مدعی شده بود در سال ۸۸ هشت میلیون رای به نفع محمود احمدی‌نژاد به صندوق‌ها اضافه شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا و به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب تهران، شنبه ۲۴ آذرماه در هفتمین نشست عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران با مدیران رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها، او به بیان نکاتی پیرامون عملکرد رسانه‌ها و پیگردهای دستگاه قضایی در این باره پرداخت.

عباس جعفری دولت‌آبادی در این نشست گفت: “اخیراً آقایی گفته بود که در انتخابات سال ۱۳۸۸، هشت میلیون رأی تقلب شد و وقتی دادسرا او را احضار کرد و از او سوال شد  که چه مدرکی دارید، به اظهارات زید و عمرو استناد می کرد. لذا این فرد  تحت تعقیب قرار گرفته و  پرونده اتهامی در شرف صدور کیفرخواست است”.

اشاره‌ی جعفری دولت‌آبادی به اظهارات محمدرضا خاتمی است که آبان‌ماه امسال در برنامه‌ای در شبکه‌ی ویدیوئی آپارات گفته بود در سال ۸۸ هشت میلیون رای در ستاد انتخاباتی وزارت کشور و در زمان تجمیع و اعلام آراء نهایی انتخابات به صندوق‌ها اضافه شده است. او همچنین از انتخابات سال ۸۸ به “کودتای انتخاباتی” نام برده بود.

محمدرضا خاتمی پس از این اظهارات در روز ۱۳ آذرماه برای ارائه‌ی پاره‌ای از توضیحات به دادستانی احضار شده بود.

جعفری دولت‌آبادی درباره‌ی عملکرد رسانه‌ها نیز گفت:امروز فضای رسانه‌ای کشور به گونه‌ای است که هرچه می‌خواهند می‌گویند و انتظار  دارند که تحت تعقیب قضایی قرار نگیرند و برای دفاع از خود، موضوع آزادی مطبوعات را مطرح می‌کنند درحالی‌که رسانه‌ها طبق قانون مکلف هستند مطالب واقعی، صحیح و عاری از تهمت و افترا را منتشر نمایند”.

لازم به یادآوری است که پیشتر مورخ چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷، دادگاه تجدیدنظر هفت فعال سیاسی اصلاح‌طلب (محمدرضا خاتمی، محسن صفایی فراهانی، حسین کاشفی، محمد نعیمی پور، علی شکوری راد و آذر منصوری) برگزار شد.

سید محمدرضا خاتمی (متولد ۱۳۳۸ در اردکان) پزشک و سیاستمدار اصلاح طلب ایرانی است. او که نایب‌رئیس مجلس ششم بود، دبیر کل سابق جبهه مشارکت و عضو فعلی شورای مرکزی آن است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید