خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ ساعت ۱۷:۳۸:۵۸

    خانه  > کودکان  >  مهاباد؛ انتقال یک کودک قربانی بدرفتاری به بهزیستی

مهاباد؛ انتقال یک کودک قربانی بدرفتاری به بهزیستی

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد گفت که دومین قربانی کودک آزاری در این شهرستان که پسربچه ای ۹ ساله است به مرکز نگهداری شبانه روزی بهزیستی انتقال یافت. این کودک از سوی پدرش که به مواد مخدر اعتیاد داشت مورد آزار و اذیت قرار می گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، مهران یوسفی افزود: “این پسربچه ۹ ساله که به همراه پدرش در یکی از محلات این شهر زندگی می کرد، از سوی پدرش که به مواد مخدر اعتیاد داشت مورد آزار و اذیت قرارمی گرفت”.

یوسفی گفت: “کارشناسان این اداره با بررسی وضعیت این کودک و تأیید کودک آزاری و مشکلات تغذیه ای و رفتاری وی، با دستور مراجع قضایی او را به بهزیستی منتقل کردند”.

وی، با بیان اینکه مادر این پسر بچه مدتی قبل طلاق گرفته بود و وی به تنهایی با پدرمعتادش زندگی می کرد تصریح کرد: “همسایه های این خانواده پیشتر گزارش هایی در مورد این کودک آزاری را به مرکز اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی این شهرستان اطلاع داده بودند”.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد در ادامه از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه کودک آزاری بلافاصله با شماره تلفن ۱۲۳ مرکز اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی تماس برقرار کنند و موضوع را گزارش دهند.

مرکز نگهداری شبانه روزی بهزیستی مهاباد دارای دو بخش پسرانه و دخترانه هر کدام با ظرفیت ۲۰ نفر است و هزینه های آن توسط یارانه های دولتی و خیران تأمین می شود.

مدتی قبل نیز یک دختربچه ۶ ساله در این شهرستان که توسط مادرش مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، به مرکز نگهداری شبانه روزی بهزیستی مهاباد منتقل شد.

شهرستان مهاباد یکی از شهرهای کُردنشین استان آذربایجان غربی در ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید