خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ ساعت ۲۳:۲۵:۴۲

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۴۳ نفر از اعدام طی دو سال در خراسان شمالی و کرمان

رهایی ۴۳ نفر از اعدام طی دو سال در خراسان شمالی و کرمان

خبرگزاری هرانا – رییس کل دادگستری استان کرمان گفت که طی دو سال گذشته ۲۵ محکوم به مرگ از اعدام رهایی یافته‌اند. بنابر خبری دیگر، طی سال گذشته ۱۳ محکوم به اعدام و طی ۶ ماه نخست امسال نیز ۵ محکوم به اعدام در خراسان شمالی با بخشش خانواده‌های اولیای دم از مرگ نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، “یدالله موحد” در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: “در دو سال گذشته با همکاری دادگستری استان و اداره کل زندان‌های استان توانسته‌ایم بیش از هزار و ۶۰۰ جلسه با هدف ایجاد صلح و سازش و با حضور شاکی و متشاکی برگزار نمائیم”.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بین اینکه خروجی این جلسات منتهی به آزادی ۹۸۴ زندانی در دو سال گذشته شده است که در این بین نقش خیرین، ستاد دیه و انجمن حمایت زندانیان برجسته است تصریح کرد: “همچنین در این جلسات با مذاکره با طرفین دعوا برای ۹۱۳ زندانی تخفیف مجازات (جریمه و حبس) گرفته شده است”.

بخشش ۱۸ محکوم به اعدام در ۱۸ ماه

به گزارش روزنامه خراسان شمالی، طی سال گذشته ۱۳ محکوم به اعدام و طی ۶ ماه نخست امسال نیز ۵ محکوم به اعدام در خراسان شمالی با بخشش خانواده‌های اولیای دم از مرگ نجات یافتند.

دبیر ستاد ملی صبر در کشور با بیان این مطلب در همایش استانی صبر در سالن اجتماعات دادگستری خراسان شمالی گفت: “خراسان شمالی سال گذشته با عفو ۱۳ محکوم به اعدام جزو ۵ استان کشور از این حیث قرار گرفت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید