خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  با پایان دوران محکومیت؛ نیلوفر هومانفر از زندان اوین آزاد شد

با پایان دوران محکومیت؛ نیلوفر هومانفر از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – نیلوفر هومان‌فر، زندانی محبوس در در زندان اوین و از بازداشت شدگان اعتراضات مردادماه سال جاری در تهران، روز گذشته با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شد. وی در تاریخ ۱۵ مردادماه بازداشت و توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «اخلال در نظم عمومی» به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۲۳ آذرماه ۹۷، نیلوفر هومان‌فر، از بازداشت‌شدگاه اعتراضات مردادماه، با پایان دوران محکومیت از زندان اوین آزاد شد.

نیلوفر هومان‌فر که در مهرماه سال جاری به زندان اوین منتقل شده بود روز گذشته با پایان دوران محکومیت از این زندان آزاد شد.

نیلوفر هومان‌فر، اواخر مهرماه سال جاری به همراه ۲۳ تن دیگر از بازداشت‌شدگان توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به حبس‌های ۶ ماهه و یک ساله محکوم شده به بند زنان زندان اوین منتقل شده‌ بود.

بهروز زارع یکی دیگر از بازداشت‌شدگان اعتراضات مردادماه نیز در تاریخ ۱۴ آبان‌ماه توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد

آنها در میان بیش از ۵۰ نفری بودند که در روز ۱۱ مردادماه ۱۳۹۷، در جریان تجمعی اعتراضی در تهران به شرایط رو به افول اقتصادی و فساد دستگیر شده بودند.

در تاریخ ۹ مردادماه سال جاری شماری از مردم در اعتراض به مشکلاتی نظیر شرایط بد اقتصادی، بیکاری، گرانی و افزایش نرخ ارز اقدام به برگزاری راهپیمایی‌های اعتراضی کردند که این اعتراضات تا چند روز پس از آن در شهرهای دیگر کشور نیز ادامه داشت.

هرانا پیشتر در مردادماه سال جاری در چند گزارش به همراه ویدئو از این اعتراضات خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید