خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ ساعت ۲۰:۰۶:۱۷

    خانه  > اعدام  >  پس از ۸ سال؛ رهایی از اعدام یک زندانی در کرمانشاه

پس از ۸ سال؛ رهایی از اعدام یک زندانی در کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل”، پس از ۸ سال با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، جبار تجری رئیس شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه اظهار داشت: “متهم پس از هشت سال با گذشت خانواده مقتول و تلاش‌های شبانه روزی ستاد تالیف و محاسن سپیدان و معتمدان محلی کرمانشاه از مرگ رهایی یافت”.

وی افزود: “در سال ۱۳۸۹ در یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه جسد مقتول کشف می‌شود که پس از بررسی‌های انجام شده توسط نیروی انتظامی متهم دستگیرشده و پس از اعترافات مشخص می‌شود که قتل بر سر اختلافات خانوادگی بوده است. پس از درخواست خانواده‌ی متهم به شورا‌های حل اختلاف جهت تلاش به ذات البین و مصالحه بین طرفین دعوی رونوشت پرونده پس از طی مراحل قانونی و نیز تایید حکم (ر-ن) از دیوان عالی و صدور حکم استیضان وی در سال ۱۳۹۴ به شعبه‌ی ویژه صلح و سازش قتل شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه ارجاع گردید. شورا با دعوت از خانواده‌ی مقتول پرونده را در ستاد تالیف قلوب مفتوح و تلاش جهت سازش را آغاز کردند”.

وی در ادامه با اشاره به صبر اعضای شورا در جلسه‌های مکرر و حضور در منزل خانواده‌ی مقتول و استفاده بزرگان و معتمدین محلی عنوان کرد: “خانواده مقتول با حضور در یکی از دفترخانه‌های اسناد رسمی کرمانشاه رضایت کامل خود را از خانواده‌ی متهم اعلام نموده و مصالحه صورت پذیرفت و جوانی از چوبه‌ی دار رهایی یافت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید