خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  سه زندانی محبوس در زندان زاهدان به زندان‌های دیگر تبعید شدند

سه زندانی محبوس در زندان زاهدان به زندان‌های دیگر تبعید شدند

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری، سه تن از زندانیان محبوس در زندان زاهدان به نام‌های عبدالوحید عود، عبدالحمید شه‌بخش و امین‌الله بسیج به سایر زندان‌های کشور تبعید شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۲۲ آذرماه ۱۳۹۷، سه زندانی محبوس در زندان زاهدان به سایر زندان‌های کشور تبعید شدند.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “مسئولان زندان عبدالحمید شه‌بخش و امین‌الله بسیج را به ترتیب به زندان‌های مشهد و بیرجند تبعید کردند. همزمان با این افراد مسئولان زندان، عبدالوحید عود که از اواخر آبان‌‌ماه در سلول انفرادی به سر می‌برد را نیز به زندان دیگری تبعید کرده‌اند. درخصوص محل تبعید وی نیز به خانواده‌شان اطلاعی نداده‌اند و خانواده آقای عود هم‌اکنون در نگرانی به سر می‌برند”.

گفتنی است که عبدالوحید عود پیش‌تر در اواخر آبان‌ماه سال جاری همراه با دو زندانی دیگر پس از انتقال به قرنطینه زندان زاهدان دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده بودند.

پیش‌تر یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفته بود که “این افراد به دلیل طرح مشکلات و نامه‌نگاری در خصوص مشکلات زندان زاهدان به انفرادی منتقل شده‌اند”.

لازم به یادآوری است که عبدالوحید عود پیش از این نیز به همراه جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان زاهدان، طی نامه‌ای خطاب به جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران،، خواستار دفاع وی از حقوق از دست رفته زندانیان سیاسی شده بودند.

در خصوص عبدالحمید شه‌بخش دیگر زندانی تبعیدی نیز گفتنی است که وی در تاریخ ۶ مهرماه ۱۳۹۷، به همراه محمدگل شه‌بخش برادر و سعید شه‌بخش برادرزاده خود در شهر زاهدان به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از یک ماه بازجویی همراه با شکنجه به زندان زاهدان منتقل شده بودند.

زندانیان زندان زاهدان تحت شرایط بسیار نامناسبی در این زندان نگهداری می‌شوند. هرانا پیش‌تر در تاریخ ۲ آذرماه ۹۷ در گزارشی به بررسی و شرح مشکلات زندانیان محبوس در زندان زاهدان ازجمله تجهیز نبودن بهداری زندان، کیفیت غذای بسیار پایین و ضبط وسایل شخصی توسط مسئولین زندان، نگهداری زندانی در انفرادی، بدرفتاری و ضرب و شتم زندانی و تبعید زندانی، پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید