خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه، جمعی از مهمانداران شرکت هواپیمایی ایران ایر مقابل وزارت راه و شهرسازی در تهران، جمعی از کارگران مقابل مجلس شورای اسلامی، گروهی از کارگران فصلی و روزمزدی شاغل در مجتمع نیشکر هفت‌تپه مقابل ساختمان اداری این مجتمع، جمعی از داوطلبان کنکور که در مقطعی به عنوان پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد معرفی شدند، مقابل ساختمان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، جمعی از کارگران و کارکنان شهرداری اروندکنار آبادان، حدود ۴۰ نفر از مالکان خودروهای اروندی مقابل گمرک خرمشهر و سازمان منطقه آزاد اروند، جمعی از کارگران شرکت فولاد اهواز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران و جمعی از پیمانکاران شهرداری مقابل شورای شهر تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از مهمانداران شرکت هواپیمایی ایران ایر صبح سه‌شنبه در اعتراض به شرایط کاری خود و بی‌توجهی مدیران این شرکت به درخواست‌های مکرر آنها در طول چند سال گذشته در محل وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند.

صبح سه‌شنبه تعدادی از مهمانداران شرکت هواپیمایی ایران ایر نسبت به شرایط شغلی و شرایط کاری خود دست به تجمع در مقابل ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی زدند.

طبق گفته یکی از مهمانداران، حتی مشکلات ابتدایی آنها علی‌رغم اینکه چند سال است که مطرح شده، نادیده گرفته می‌شود. چندین بار این مشکلات به فرزانه شرفبافی (مدیرعامل این شرکت) انتقال داده شده اما اقدامی در جهت حل مشکلات انجام نشده است.

گفته می‌شود تعدادی از مهمانداران معترض برای گفتگو به حراست وزارت راه و شهرسازی دعوت شدند.

یکی دیگر از مهمانداران، در توضیح علت اعتراض سه‌شنبه همکاران خود گفت: “تجمع صبح سه‌شنبه مهمانداران ایران ایر در اعتراض به تبعیض در پرداخت حقوق بین آنها و سایر کارکنان مجموعه عملیات پرواز است”.

او مجموعِ مهمانداران شرکت ایران ایر را حدود ۷۶۶ نفر ذکر کرد و در ادامه افزود: “مهمانداران شرکت ایران ایر در مقایسه با سایر کارکنان مجموعه عملیات پرواز، از حقوق و مزایای کمتری برخوردارند”.

او با بیان اینکه مجموع دریافتی هریک از مهمانداران کفاف معاش آنان را نمی‌دهد، در تشریح جزئیات مشکلاتشان گفت: “اخیرا حدود یک میلیون تومان از دستمزد ماهانه همه مهماندران کم شده و این موضوع به مشکلات معیشتی آنان افزوده است”.

به گفته وی، سطح حقوق مهمانداران ایران ایر نسبت به سایر کارکنان که در عملیات پرواز فعالیت دارند، بسیار ناچیز است و این تبعیض باید هرچه سریع‌تر برطرف شود.

تجمع جمعی از کارگران تهرانی مقابل مجلس/ نمایندگان مجلس به مطالبات کارگران ورود کنند

به گزارش ایلنا، صبح سه‌شنبه جمعی از کارگران مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مشکلات کارگری شدند.

صبح سه‌شنبه جمعی از کارگران مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این کارگران خواستار رسیدگی به مطالبات کارگران در واحدهایی مثل فولاد اهواز و هفت تپه هستند. آنها از نمایندگان مجلس خواستند که به موضوع مشکلات کارگران در این دو کارخانه ورود کنند.

این کارگران که پلاکاردهایی در اعتراض به شرایط کاری خود در دست داشتند، خواستار آزادی کارگران بازداشتی شدند.

کارگران هفت تپه دوباره تجمع کردند/ کارگران فصلی و روزمزد پیگیر وضعیت شغلی خود هستند

به گزارش ایلنا، پس از خاتمه اعتراض صنفی کارگران قرارداد مستقیم مجتمع نیشکر هفت‌تپه، این‌بار گروهی از کارگران فصلی و روزمزدی شاغل در این واحد صنعتی و کشاورزی برای پیگیری وضعیت شغلی خود تجمع کردند.

منابع کارگری در مجتمع نیشکر هفت‌تپه می‌گویند: “صبح روز سه‌شنبه (۲۰ آذر ماه) حدود ۱۵۰۰ نفر از جمعیت ۲۵۰۰ نفری کارگران واحد بهره‌برداری مجتمع نیشکر هفت تپه که به صورت فصلی و روزمزدی در مزارع نیشکر مشغول کارند، با تجمع مقابل ساختمان اداری مجتمع خواستار پیگیری وضعیت شغلی و استخدامی خود با کارفرما شدند”.

یکی از کارگران حاضر در این اجتماع صنفی گفت: “اعتراض‌ روز سه‌شنبه کارگران فصلی نی‌بر برای مشخص شدن وضعیت شغلی آنها؛ برپا شده است. همچنین کارگران روزمزدی به دنبال تبدیل وضعیت استخدامی خود هستند”.

به گفته وی، حِرفِه یک کارگر بهره‌بردار همانند نی‌بُری یک شغل فصلی و موقت تلقی می‌شود، کارگرانی که این حرفه را انجام می‌دهند تنها در طول فصل برداشت به صورت موقت استخدام می‌شوند در حال حاضر که فصل برداشت نیشکر آغاز شده است، برخلاف سنوات گذشته کارگران نی‌بر هنوز بیکارند و وضعیت شغلی آنها برای شروع به کار مشخص نیست.

این کارگر با بیان اینکه عملی نشدن انعقاد قرارداد کار مستقیم با ۱۵۰۰ کارگر روزمزدی نیز از مطالبات کارگران حاضر در تجمع است، در ادامه افزود: “کارگران روزمزدی که به کارگران اقبالی شهرت دارند، مدعی هستند هنوز کارفرما به وعده‌هایی که در حضور مسئولان برای عقد قرارداد دائم به آنها داده‌‌ بودند، عمل نکرده است”.

طبق اظهارات وی، براساس بند سه بخشنامه اخیرا قائم مقام فعلی مجتمع هفت تپه قرار بود کارفرما با کارگران روزمزد اقبالی قرارداد شش ماهه منعقد کند.

اجتماع روز سه‌شنبه کارگران بهربردار روزمزدی و فصلی در حالی است که از حدود یک ماه قبل تا هفته گذشته گروهی از کارگران قرارداد مستقیم در این واحد صنعتی و کشاورزی برای پیگیری مطالبات خود مدام در حال برپایی اعتراض صنفی بوده‌اند. خواسته اصلی این کارگران پرداخت معوقات مزدی و مشخص شدن وضعیت مجتمع بوده است.

گفتنی است که فرزانه زیلابی وکیل مدافع اسماعیل بخشی یکی از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه که در بازداشت به سر می‌برد از تشکیل پرونده جدید برای موکلش در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز خبر داد. زیلابی در خصوص آخرین وضعیت پرونده علی نجاتی، عضو سندیکای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه که اخیرا بازداشت شده است، اظهار کرد “با وجود آنکه در خبرها آمده بود که موکلم به منظور اجرای محکومیت قبلی جلب شده اما در پیگیری‌های بعدی معلوم و مشخص شد که تاکنون برای موکلم دو پرونده با عناوین اتهامی متعدد در حال رسیدگی است”.

اسماعیل بخشی فعال کارگری و سپیده قلیان فعال مدنی پس از گذشت بیست و سه روز از زمان بازداشت که در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه صورت گرفته بود همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

خانواده این بازداشت‌شدگان از یکشنبه هفته گذشته و پس از ملاقات و اطلاع از ضرب و شتم فرزندانشان هیچ تماسی از جانب آنها نداشته و علیرغم پیگیری‌های مکرر آنها و وکیلشان پاسخی از سمت مسئولین دریافت نکرده‌اند. اسماعیل بخشی و سپیده قلیان از تاریخ ۲۷ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی در اهواز منتقل شده‌اند.

همچنین روز سه شنبه ۱۳ آذرماه عسل محمدی، فعال کارگری و دانشجوی داروسازی واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد تهران نیز در ارتباط با تجمعات کارگری استان خوزستان توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده و ابتدا به شوش و سپس به اهواز منتقل شده است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده عسل محمدی، خانواده وی روز دوشنبه ۱۹ آذرماه، پس از پیگیری‌های مکرر در دادسرای شوش و اهواز نهایتا موفق به ملاقات با فرزند خود شدند. با این حال از وضعیت وی اطلاع دقیقی در دست نیست.

همچنین علی نجاتی، عضو سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه نیز با گذشت یازده روز از زمان بازداشت کماکان در بازداشت و بی‌خبری به‌سر می‌‌برد.

این عضو سندیکای کارگران مجتمع هفت‌تپه نیز در تاریخ ۸ آذرماه، همزمان با ادامه با تجمعات کارگران این مجتمع توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

خواسته اصلی کارگران ”لغو خصوصی سازی، واگذاری شرکت به بخش دولتی، آزادی کارگران زندانی و پرداخت دستمزدهای معوقه” است.

کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا و نیز برای مطالبه بازگشت این واحد به بخش دولتی طی ماه اخیر اقدام به برپایی تجمعات اعتراضی کرده‌ بودند.

کشت و صنعت هفت‌تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع داوطلبان معترض دانشگاه آزاد این بار مقابل شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش ایسنا، جمعی از داوطلبان کنکور که در مقطعی به عنوان پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد معرفی شدند، صبح روز (سه‌شنبه ۲۰ آذر) در مقابل ساختمان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تجمع کردند.

این افراد که پلاکاردهایی با مضمون “ما را به قبل از ۱۱ مهر برگردانید” در دست داشتند، از مسئولان شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست داشتند که به وضعیت آنها رسیدگی شود.

نماینده این افراد در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: “به دنبال لغو پذیرش و ثبت‌نام‌های ما در دانشگاه آزاد اسلامی، مشکلات متعددی برایمان ایجاد شده است و حقی که در برهه‌ای از زمان برای ما ایجاد شده بود از ما گرفته شده است. حال مسئولان دانشگاه آزاد باید پاسخگو باشند”.

وی با بیان این که ما به دنبال احقاق حقوق خود هستیم متذکر شد: “درخواست ما از شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که به وضعیت ما رسیدگی کنند”.

به گزارش ایسنا، جمعی از دانشجویان علوم پزشکی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در اعتراض به اشتباهات ایجاد شده در پذیرش دانشجویان ورودی سال ۹۷ از ۲۵ مهرماه سال جاری و در چندین نوبت مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تجمع کردند.

این افراد که آمار دقیقی تاکنون از آنها منتشر نشده است، اما دانشگاه آزاد تعداد آنان را درحدود ۵۰۰۰ نفر عنوان می‌کند، در مهرماه جاری پس از دریافت پیامکی مبنی بر پذیرفته شدن به عنوان دانشجوی ذخیره در رشته‌های علوم پزشکی واحدهای مختلف این دانشگاه اقدام به ثبت‌نام و پرداخت شهریه کردند و در حالی که برای بسیاری از آنان کارت دانشجویی نیز صادر شده بود، دانشگاه به آنان اعلام کرده که پذیرش آن‌ها اشتباهی بوده و امکان ادامه تحصیل برای آنان میسر نیست.

در همین راستا سرپرست دانشگاه آزاد با اشاره به چالش بوجود آمده در خصوص داوطلبان رشته­‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: “اتفاقی که در حوزه پزشکی افتاد، منجر به برکناری مدیران ناکارآمد شد و دلیل ایجاد این مشکل آن بود که برخی از واحدها در ظرفیت ذخیره تا جایی که می­‌توانستند دانشجو ثبت ­نام کردند و فقط به منافع واحد خودشان توجه داشتند نه منافع مردم و سازمان”.

در همین جریان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با تاکید بر اینکه ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد، گفت: “اتفاق اخیر دانشگاه آزاد در زمینه جذب دانشجو در رشته‌های پزشکی باعث نخواهد شد وزارت بهداشت مقررات را زیر پا بگذارد، بنابراین ظرفیت‌ها برای پذیرش دانشجو همانی است که در ابتدا به این دانشگاه اعلام شده و قابل تغییر نخواهد بود”.

برای جبران اشتباهات پیش آمده نیز مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نیز اول آبان ماه سال جاری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فرصت انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان رشته‌های علوم پزشکی این دانشگاه فراهم شده است.

در اطلاعیه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد آمده است: “در راستای حفظ و صیانت از حقوق داوطلبان و به جهت رعایت عدالت در پذیرش دانشجو، پیرو اعلام نتایج نهایی ذخیره رشته‌های گروه علوم پزشکی در ۲۳ مهرماه و عدم تکمیل ظرفیت ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی فرصت مجددی را برای انتخاب رشته فراهم کرده است.

آن دسته از داوطلبان ذخیره اعلام شده در ۱۱ مهر ماه که در مهلت تعیین شده نسبت به تکمیل فرم شماره ۱۵ اقدام کرده و در هیچ یک از اعلام نتایج قبلی موفق به پذیرش قطعی نشده‌اند، می‌توانند از روز دوشنبه ۷ آبان ماه تا چهارشنبه ۹ آبان ماه به سایت ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مراجعه و نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و نتایج قطعی این مرحله از انتخاب رشته پنج‌شنبه ۱۰ آبان ماه اعلام خواهد شد.

در همین راستا رشته محل‌های ارائه شده در این مرحله به لحاظ تعدد و تنوع قابل توجه بوده و فرصت مناسبی را به منظور پذیرش داوطلبان ذخیره مرحله قبل فراهم می‌کند و در واقع این شیوه بستری را ایجاد خواهد کرد تا مستعدترین داوطلبان بر اساس نمره تراز آزمون سراسری سال ۹۷ در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش و مشغول به تحصیل شوند.

دانشگاه آزاد اسلامی همواره خود را مقید به رعایت ضوابط، مقررات و چارچوب‌های موجود در خصوص جذب دانشجو در رشته‌های گروه علوم پزشکی، در کنار حفظ و صیانت از حقوق متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می‌داند”.

بدیهی است که با توجه به حساسیت‌های بسیار زیادی که در رشته های مختلف پزشکی وجود دارد، مسولان آموزش عالی کشور علی رغم اشتباهات رخ داده، این حق را برای خود قائل خواهند شد تا شرایط حضور افرادی را در دانشگاه فراهم کنند که از حداقل شرایط علمی برای حضور در رشته‌های پزشکی برخوردار باشند.

کارگران شهرداری اروندکنار ۲ ماه حقوق دریافت نکرده اند

به گزارش ایرنا، ۴۰ نفر از کارکنان شهرداری اروندکنار آبادان در اعتراض به پرداخت نشدن ۲ ماه حقوق و سه ماه اضافه‌کار تجمع کردند.

چند تن از کارکنان شهرداری اروندکنار روز سه شنبه اظهار داشتند: “به دلیل پرداخت نشدن دستمزد، توانایی تامین هزینه‌های زندگی را در شرایط کنونی نداریم”.

سرپرست شهرداری اروندکنار نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن پوزش از تاخیر در پرداخت نشدن حقوق کارگران این شهر مرزی اظهار داشت: “شهرداری مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به کارکنان و کارگران بدهکار است”.

بدر مطوری تعداد کارکنان و کارگران شهرداری اروندکنار را ۱۴۵ نفر اعلام کرد و گفت: “تعداد نیروهای مصوب این شهرداری ۴۷ نفر است و در حدود ۱۰۰ نفر نیروی مازاد در شهرداری مشغول به کار هستند که سعی می‌کنیم تا پایان سال با بازنشسته کردن ۲۰ نفر تعداد نیروهای شهرداری به ۱۲۰ نفر کاهش یابند”.

وی افزود: “متاسفانه در سالهای گذشته نیروهای خدماتی بیش از ظرفیت به بدنه شهرداری اروندکنار اضافه‌شده است”.

مطوری درآمد ماهیانه شهرداری اروندکنار را در حدود ۲۰ میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: “این در حالی است که شهرداری اروندکنار برای تامین حقوق کارکنان و کارگران نیاز به ماهیانه ۶ میلیارد ریال است”.

وی افزود: “شهرداری اروندکنار درآمدی ندارد و بیشتر متکی به کمک‌های دولتی و یا حق آلایندگی نفتی از پالایشگاه آبادان است”.

به گزارش ایرنا تجمع‌کنندگان تا پایان وقت اداری در شهرداری اروندکنار تجمع کرده و اطهار داشتند تا پرداخت نشدن حقوق خود در سرکار خود حاضر نخواهند شد.

اروندکنار در ۴۵ کیلومتری آبادان قرار دارد.

مالکان خودروهای اروندی خواستار رفع مشکل ترخیص شدند

به گزارش ایرنا، بیش از ۴۰ نفر از مالکان خودروهای اروندی که خودروی آنها از گمرک خرمشهر ترخیص نشده روز سه شنبه در مقابل گمرک خرمشهر و سازمان منطقه آزاد اروند تجمع کردند.

خودروهای وارد شده به گمرک مناطق آزاد اروند ۱۰ ماه است در پارکینگ بندر و دریانوردی خرمشهر خاک می خورند.

شماری از مالکان این خودروها برای چندمین بار در گمرک سازمان منطقه آزاد اروند تجمع کرده و خواستار ترخیص خودروهای خود شدند.

نماینده مالکان خودرو پلاک اروندی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: “حدود ۱۰ ماه از ورود خودروهای پلاک اروند به منطقه آزاد اروند می گذرد و به رغم اظهار شدن نهایی خروج خودرو از این منطقه تاکنون هیچ اقدامی برای ترخیص خودروها صورت نگرفته است”.

علی محتشم اظهار داشت: “مالک هر خودروی پلاک اروند علاوه بر پرداخت ۱۵۰ میلیون ریال عوارض گمرکی به همین میزان می بایست هزینه پارکنیگ متحمل شود”.

وی در ادامه گفت: “در حال حاضر خودروهای مذکور بر اثر توقف طولانی مدت در پارکینگ آسیب دیده اند”.

به گزارش ایرنا مشکل عدم ترخیص خودروهای مذکور الزام قانونی از رده خارج کردن یک تا ۱۰ دستگاه خودرو فرسوده بر اساس میزان مصرف بنزین خودروهای وارداتی می باشد که باید برای ترخیص خودروهای اروندی اعمال شود.

تلاش خبرنگار ایرنا برای گفت و گو با مسئولان منطقه آزاد اروند و گمرک خرمشهر در این رابطه بی نتیجه ماند.

سی‌ودومین روز تجمعات اعتراضی کارگران کفن پوش شرکت فولاد اهواز

به گزارش هرانا، روز سه‌شنبه ۲۰ آذرماه ۹۷، سی‌‌‌و‌دومین روز تجمعات اعتراضی کارگران شرکت فولاد اهواز شکل گرفت.

کارگران معترض این مجتمع در مقابل استانداری خوزستان، سرپرستی بانک ملی خوزستان، فرمانداری شهر اهواز و روبروی دفتر نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در استان خوزستان تجمع کردند.

کارگران در این روز نیز با پوشیدن کفن به خیابان آمده و با سر دادن شعارهایی از جمله “نه تهدید نه زندان دیگر فایده ندارد”، “کارگر می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد”، “می‌ایستیم، می‌میریم، ذلت نمی‌پذیریم”، “کارگر ایرانی اتحاد اتحاد”، “حسین حسین شعارشان، دزدی‌ها افتخارشان”، “هیهات منا الذله”، “تورم، گرانی، پاسخ بده روحانی” و “الله اکبر” خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

خواسته اصلی کارگران ”لغو خصوصی سازی، واگذاری شرکت به بخش دولتی، آزادی کارگران زندانی و پرداخت دستمزدهای معوقه” است.

همزمان با تجمعات روز سه‌شنبه یکی از نمایندگان کارگران معترض شرکت فولاد اهواز به نام میثم آل مهدی، در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

روز چهارشنبه ۱۴ آذرماه نیز دستکم ۱۰ تن از کارگران معترض به اداره اطلاعات اهواز احضار و تهدید شده بودند. به آنها گفته شده بود که در صورت ادامه تجمعات برخورد جدی‌تری با آنها صورت خواهد گرفت.

گروه ملی صنعت فولاد توسط گروه سرمایه‌گذار امیرمنصور آریا در اهواز اداره می‌شد. به گفته کارگران بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده که اعدام شد، این واحد صنعتی زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی منتقل شد.

کارگران فولاد خوزستان، چند ماه است که حقوق نگرفته‌اند. آنها اواخر سال گذشته نیز در اعتراض به عدم دریافت حقوق، دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین تهران/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

اعتراض

به گزارش هرانا، روز سه شنبه ۲۰ آذر، جمعی از پیمانکاران شهرداری نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، مقابل شورای شهر تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

در این تجمع پیمانکاران معترض شهرداری شعار دادند “یه اختلاس کم بشه، مشکل ما حل میشه”.

گفتنی است که طی روزهای گذشته نیز پیمانکاران شهرداری اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید