خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, کارگران  >  در سی و دومین روز اعتراضات کارگران شرکت فولاد اهواز؛ میثم آل مهدی بازداشت شد

در سی و دومین روز اعتراضات کارگران شرکت فولاد اهواز؛ میثم آل مهدی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – یکی از نمایندگان کارگران معترض شرکت فولاد اهواز به نام میثم آل مهدی، ساعاتی پیش در منزل شخصی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. کارگران شرکت فولاد اهواز روز جاری برای سی و دومین روز متوالی دست به تجمعات اعتراضی در سطح شهر اهواز زده‌اند. اداره اطلاعات اهواز پیش از این دست‌کم ۱۰ تن از کارگران معترض را به این نهاد احضار و تهدید به برخورد جدی‌تر کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۲۰ آذرماه ۹۷، نیروهای امنیتی یکی از نمایندگان کارگران معترض شرکت فولاد اهواز به نام میثم آل مهدی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

همزمان با سی و دومین روز تجمعات اعتراضی کارگران شرکت فولاد اهواز، منابع کارگری در فولاد اهواز خبر از بازداشت میثم آل مهدی، یکی از نمایندگان کارگران معترض این شرکت داده‌اند. این کارگر معترض ساعاتی پیش در منزل شخصی بازداشت شده‌ است.

گزارش شده است که روز چهارشنبه ۱۴ آذرماه دستکم ۱۰ تن از کارگران معترض به اداره اطلاعات اهواز احضار و تهدید شده بودند. به آنها گفته شده بود که در صورت ادامه تجمعات برخورد جدی‌تری با آنها صورت خواهد گرفت.

امروز سه شنبه، تجمعات اعتراضی کارگران شرکت فولاد اهواز برای سی‌‌‌و‌دومین روز در سطح شهر اهواز ادامه داشت.

کارگران فولاد اهواز علیرغم احضار و تهدید از سوی نهادهای امنیتی به صورت مستمر با برپایی تجمعات اعتراضی و سر دادن شعارهایی خواهان ”لغو خصوصی سازی، واگذاری شرکت به بخش دولتی، آزادی کارگران بازداشتی و پرداخت دستمزدهای معوقه” شده‌اند.

بازداشت میثم آل مهدی در حالی صورت گرفته است که اسماعیل بخشی فعال کارگری و سپیده قلیان فعال مدنی پس از گذشت بیست و سه روز از زمان بازداشت که در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه بعنوان قطب کارگری دیگر اهواز صورت گرفته بود همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

همچنین علی نجاتی، عضو سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه نیز با گذشت یازده روز از زمان بازداشت کماکان در بازداشت و بی‌خبری به‌سر می‌‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید