خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ ساعت ۲۱:۱۱:۵۶

    خانه  > اعدام  >  پس از ۴ سال؛ رهایی از اعدام ۵ زندانی در شوشتر

پس از ۴ سال؛ رهایی از اعدام ۵ زندانی در شوشتر

خبرگزاری هرانا – رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان گفت که ۵ محکوم به اعدام در شوشتر پس از ۴ سال با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، عبدالعباس زبیدی‌نیا از رهایی ۵ نفر از محکومان به اعدام از چوبه دار با تلاش و کوشش رئیس دادگستری، دادستان و اعضاء شورای حل اختلاف شوشتر خبر داد.

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان با اعلام این خبر گفت: “در راستای رسالت ذاتی شورای حل اختلاف و تلاش برای ایجاد صلح و سازش و توسعه و گسترش این فرهنگ در جامعه، رئیس دادگستری، دادستان و اعضاء شورای حل اختلاف شوشتر توانستند با جلب رضایت خانواده‌های مقتولان، ۵ نفر از محکومان به اعدام در شوشتر را از چوبه دار رها کنند”.

وی افزود: “سال ۹۳ در روستای زویه ۲ واقع در بخش شعیبیه از توابع شهرستان شوشتر نزاعی بین دو طایفه به وقوع پیوست که از نظر وسعت حادثه از نوادر پرونده‌های در سطح استان و حتی کشور که قریب به ۱۰۰ خانواده را مستقیم و بیش از ۳ هزار نفر به‌طور غیر مستقیم تحت تأثیر قرار داده و از نظر جغرافیایی مراجع قضایی و انتظامی ۳ شهر اهواز، باوی و شوشتر را متأثر خود کرده که متاسفانه در این حادثه علاوه بر قتل عمد ۴ نفر و بیش از ۴۰ نفر ضرب و جرح با نقص عضو و ده‌ها منزل، خودرو، وسایل و اثاث منزل مورد تحریق و تخریب قرار گرفتند”.

زبیدی‌نیا اظهار داشت: “گستردگی این نزاع عملاً کار سازش را مختل و بعضی مقاطع ناممکن کرده بود و به‌خاطر اهمیت موضوع و در صورت عدم حل و فصل درگیری پیش آمده پیش‌بینی از درگیرهای مجدد و قتل‌های احتمالی دیگری بود”.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: “با دستور رئیس دادگستری شوشتر مبنی بر ایجاد صلح و سازش بین این دو طایفه، پرونده این اختلاف به شورای حل اختلاف ارجاع داد شد و اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان طی برگزاری چندین جلسه فشرده با طرفین درگیر، توافقاتی بین این دو طایفه صورت می‌گیرد”.

وی گفت: “خوشبختانه با تلاش رئیس دادگستری، دادستان و اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان خانواده‌های مقتولان از اعدام متهمان به قتل فرزندان خود با حضور در دفتر خانه رسمی و اخذ وجه‌المصالحه رضایت ثبتی خود را اعلام کردند و متهمین از مرگ رهایی یافتند و این پرونده پس از ۴ سال با صلح و سازش مختومه شد.

شوشتر از شهرهای استان خوزستان در جنوب غربی ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید