خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۲ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مصدومیت دو کارگر بر اثر ریزش آوار در یک خانه در حال ساخت خبر داد.

جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: “در ساعت ۱۲:۲۹ ظهر امروز ۱۹ آذرماه در پی تماس‌های مردمی با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران یک مورد حادثه آوار در میدان هفتم تیر، کوچه مشهدی اعلام می‌شود”.

وی با بیان اینکه بلافاصله دو ایستگاه با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شد، خاطرنشان کرد: “محل حادثه یک ساختمان سه طبقه قدیمی در حال تخریب بود که کارگران در آن مشغول به فعالیت بودند و به دلیل بی‌احتیاطی کارگران به هنگام کار، به یکباره سقف سه طبقه تخریب می‌شود”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه اطلاعات اولیه حاکی از این بود که دو نفر از کارگران در زیر آوار محبوس شده‌اند، تصریح کرد: “خوشبختانه آتش‌نشانان با عملیات به موقع و بررسی دقیق بسیار سریع این دو نفر را که دو کارگر تابع کشور افغانستان بودند که در حدود ۳۵ و ۴۰ سال سن داشتند را از زیر آوار خارج کنند”.

ملکی ادامه داد: “خوشبختانه این دو کارگر زنده بودند اما دچار آسیب‌هایی شده‌ بودند و به عوامل اورژانس تحویل داده شدند”.

وی در ظهر امروز تصریح کرد: “نیروهای آتش‌نشانی در حال بررسی دقیق‌تر محل حادثه هستند تا در صورتی که فردی زیر آوار باشد آن را خارج کنند. در صورتی که فرد دیگری در زیر آوار نباشد دقایقی دیگر این عملیات به پایان خواهد رسید”.

مرگ یک کارگر در شهر رشت

به گزارش ایلنا،  طی روز جاری ۱۹ آذرماه یک کارگر ۴۵ ساله ساکن رشت در اثر برق‌گرفتگی جان باخت.

فرمانده انتظامی رشت گفت: “کارگری ۴۵ ساله هنگام کار با دستگاه در یکی از شرکت‌های تولید لبنیات در شهرک صنعتی رشت در اثر برق گرفتگی جان باخت”.

 رمضانی با بیان اینکه علت برق گرفتگی این کارگر در دست بررسی است، افزود: “جسد وی به پزشکی قانونی منتقل شد”.

این حادثه حوالی ظهر امروز رخ داد.

مرگ یک کارگر در شهرستان ایرانشهر

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، کارگر جوانی به علت سقوط از دستگاه بالابر در شهرستان ایرانشهر جان باخت.

 ظهر روز گذشته یکشنبه ۱۸ آذر جوانی ۳۵ ساله که به همراه چند نفر دیگر در یک ساختمان در حال ساخت ۲ طبقه در خیابان مالکی مشغول کار بود از بالای دستگاه بالابر به پایین سقوط کرد.

این فرد مجروح پس از انتقال به بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر به علت شدت جراحات وارده فوت کرد.

پلیس اعلام کرده است که تحقیقات برای مشخص شدن علت اصلی مرگ این کارگر در حال بررسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید