خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  حمله چابهار؛ بازداشت چهار شهروند در استان سیستان و بلوچستان

حمله چابهار؛ بازداشت چهار شهروند در استان سیستان و بلوچستان

خبرگزاری هرانا – روز جاری دادستان زاهدان از دستگیری ۴ تن از ساکنین شهرهای مختلف استان سیستان و بلوچستان در ارتباط با انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در چابهار خبر داد. روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه طی حادثه انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در مقر فرمانداری شهرستان چابهار یک ستوان دوم و یک سرباز وظیفه کشته و دستکم ۴۲ تن زخمی شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از میزان، امروز شنبه ۱۷ آذرماه ۹۷، علی موحدی راد دادستان زاهدان از دستگیری ۴ تن در شهرستان‌های مختلف استان سیستان و بلوچستان در ارتباط با حادثه چابهار خبر داد.

وی ادامه داد: این پرونده در مجتمع ویژه جرائم امنیتی در مرکز استان سیستان و بلوچستان رسیدگی خواهد شد.

دادستان زاهدان در پایان گفت: “تحقیقات در مورد نقش متهمان در عملیات تروریستی و شناسایی سایر متهمان ادامه خواهد داشت”.

روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه، در پی “حمله انتحاری” به مقر فرمانداری انتظامی چابهار در استان سیستان بلوچستان دست‌کم دو تن کشته و ده‌ها تن زخمی شدند. در جریان این حمله فرد مهاجم نیز کشته شده است. بنابر برخی گزارش‌ها گروه “انصارالفرقان” مسئولیت این حمله را به عهده گرفته بود.

در این حادثه یک مامور نیروی انتظامی با درجه ستوان دوم به نام “داریوش رنجبر” و یک سرباز وظیفه به نام “ناصر درزاده” جان باخته و دستکم ۴۲ تن زخمی شدند.

هرچند انتظار می‌رود عوامل و مسئولان احتمالی این حمله تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و پاسخگو شوند اما با توجه به سوابق دستگاه‌های امنیتی بیم آن می‌رود که تحت تأثیر شرایط این حادثه، افرادی مورد برخورد شتاب‌زده قرار گیرند که نقشی در این حادثه نداشته و یا از شیوه‌های غیرانسانی برای بازجویی یا مجازات مظنونین این حادثه استفاده شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید