خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  گزارشی از ۷ خودکشی و خودسوزی در یک ماه اخیر

گزارشی از ۷ خودکشی و خودسوزی در یک ماه اخیر

خبرگزاری هرانا – در کمتر از یک ماه، هفت شهروند در شهرستان‌های میاندوآب، ایلام، پیرانشهر، بوکان، پاوه، دیواندره و اشنویه اقدام به خودکشی و خودسوزی کرده و جان خود را از دست داده‌‌اند که شامل سه زن و چهار مرد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، یک زن جوان از اهالی روستای سبزی از توابع زرینه‌رود جنوبی میاندوآب به نام «فرزانە پاک‌آری» در اثر شدت سوختگی ناشی از خودسوزی، در بیمارستان جان خود را از دست داد.

وی روز دوشنبە ۵ آذر ۱۳۹۷ بە دلیل مشکلات خانوادگی اقدام بە خودسوزی کردە و‌ به بیمارستان منتقل شده بود.

روز شنبە ١٠ آذر نیز یک جوان ۲۵ ساله از اهالی ایلام به نام «فرید بسطامی» فرزند روح‌اللە بە دلیل مشکلات خانوادگی از طریق حلق‌آویز کردن خود اقدام بە خودکشی کرد و بە زندگی خود پایان داد.

پیش از آن روز چهارشنبە ٣٠ آبان «رحیم نقیب‌زادە» از اهالی روستای اندیزە از توابع لاجان پیرانشهر بە دلیل فقر و بیکاری، خود را حلق‌آویز کرده بود.

روز دوشنبە ٢٨ آبان نیز یک زن جوان از اهالی بوکان به نام «نرمین صمدی» فرزند عثمان بە دلیل مشکلات خانوادگی طریق خوردن قرص دست به خودکشی زده و در حین انتقال بە مراکز درمانی، جانش را از دست داد.

همچنین یک شهروند از اهالی روستای زردویی شهرستان پاوە به نام «آران حیدری» روز شنبە ٢۶ آبان از طریق خوردن قرص برنج بە زندگی خود پایان داد.

از شهرستان دیواندره هم گزارش شده که عصر روز چهارشنبە ٢٣ آبان یک جوان بیست ساله از اهالی روستای کلکان به نام «بهنام نادری» فرزند عطا بە دلیل مشکلات خانوادگی بە زندگی خود پایان داده است.

شامگاه شنبە ١٩ آبان هم یک زن ۳۲ ساله از اهالی اشنویه به نام «تروسکە رسولیان» فرزند اسماعیل با حلق‌آویز کردن خود بە زندگی‌اش پایان داده بود.

در آبان‌ماه سال جاری نیز دست‌کم ۹ شهروند شامل پنج زن، یک نوجوان و سه مرد در شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر، مریوان، بانه، روانسر، بندر ترکمن و کرمانشاه به دلایلی از جمله “فقر و مشکلات اقتصادی” و “مشکلات و اختلافات خانوادگی” اقدام به خودکشی و خودسوزی کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید