خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  دادگاه تجدید نظر استان کردستان؛ محکومیت یک شهروند به یک سال حبس

دادگاه تجدید نظر استان کردستان؛ محکومیت یک شهروند به یک سال حبس

خبرگزاری هرانا – محمدنعیم محمدپور، شهروند اهل سنندج توسط شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد. وی پیشتر در بهمن ماه سال ۹۶ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سنندج به اتهامات اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با یکی از احزاب کرد مخالف نظام به دو سال حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان، محمدنعیم محمدپور، شهروند ساکن سنندج را به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.

یک منبع نزدیک به آقای محمدپور ضمن تائید این خبر در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “آقای محمدپور دارای بیماری حاد قلبی است که بنا به نظر پزشکان تحمل شرایط زندان را ندارد. از سوی دیگر فرزند خردسال وی هم دچار اختلالات ذهنی است و باید تحت کنترل و مراقبت مداوم باشد. ابلاغ رای دادگاه تجدید نظر و تائید حبس وی باعث افزایش نگرانی و مشکلات خانواده وی شده است”.

محمد نعیم محمدپور، اهل روستای حسین آباد سنندج در بهمن ماه سال ۹۶ به اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

مصداق اصلی اتهامات وارده به این شهروند بنا بر گزارش نهادهای امنیتی حمایت از احزاب کرد مخالف نظام از طریق تهیه آذوقه و کمک مالی برای آنها عنوان شده است.

این شهروند اهل سنندج که پیش‌تر به اتهام همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام توسط نهاد های امنیتی بازداشت و به زندان سنندج منتقل شده بود، در تاریخ ۳۰ آذرماه سال گذشته با تودیع وثیقه و تا زمان برگزاری دادگاه از زندان مرکزی سنندج آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید