خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مجروح حادثه انفجار مین در شهرستان دهلران جان باخت

مجروح حادثه انفجار مین در شهرستان دهلران جان باخت

خبرگزاری هرانا – رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهلران گفت که مرد ۶۰ ساله مجروح روز گذشته حادثه انفجار مین در بخش موسیان شهرستان دهلران به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رئیس مرکز مدیریت بهداشت و درمان شهرستان دهلران از مرگ یک نفر براثر انفجار مین در بخش موسیان خبرداد.

اسدالله مهاجر ضمن تایید این خبر گفت: “براثر انفجار مین بجای مانده از دوران جنگ در مرز موسیان از توابع شهرستان دهلران مرد ۶۰ ساله‌ای دچار جراحات جدی شد”.

مهاجر افزود: “بلافاصله این فرد از طریق فوریت‌های پزشکی به بیمارستان گنجویان دزفول در استان خوزستان اعزام شد که متاسفانه علیرغم تلاش‌های تیم پزشکی وی فوت کرد”.

لازم به اشاره است که هرانا روز گذشته، از قطع عضو یک مرد ۶۰ ساله براثر انفجار مین به جا مانده از دوران جنگ در بخش موسیان شهرستان دهلران خبرداده بود.

دهلران بزرگترین شهر استان ایلام است.

مین های برجای مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان مناطق مرزی در آذربایجان غربی می شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین‌های به‌جا مانده و عمل‌نکرده جنگ ایران و عراق است که نظامیان عراقی در زمان اشغال این مناطق در زمین تعبیه کرده‌اند.

دولت ایران نیز همچنان به تولید، استفاده و صادرات مین‌های ضدنفر ادامه می‌دهد و معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده‌است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید