خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، برخی از مردم نیازمند در شهرستان هندیجان مقابل کمیته امداد امام این شهر، نزدیک به ۱۰۰ کارگر پیمانی قطار شهری اهواز، جمعی از کارگران شاغل در کارخانه «صنایع مفتولی تاکستان» در قزوین، جمعی از معلولین مقابل سازمان برنامه و بودجه و مجلس، چند تن از اعضای سمن‌های مردمی در چهارراه ولیعصر تهران، جمعی از سپرده گذاران موسسه کاسپین مقابل مجلس، جمعی از ساکنان کوی مهدیس اهواز، جمعی از کارگران شهرداری آبژدان اندیکا، حمیدیه و شهرداری یکی از مناطق آبادان، جمعی از کارگران شرکت فولاد اهواز و جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز گذشته، برخی از مردم نیازمند غیر پوششی کمیته امداد و بهزیستی شهرستان هندیجان با تجمع در مقابل کمیته امداد امام این شهر، خواستار توجه دولت و مسئولان به وضعیت اسفناک معیشتی خود شدند.

مردم نیازمند و مستضعف هندیجان جهت دریافت خدمات و حمایت‌های دولت از آن‌ها در این روزگار بد و نامناسب معیشتی، با تجمع در مقابل کمیته امداد امام خمینی خواستار توجه جدی مسئولان کشور و استان خوزستان به مشکلاتشان شدند.

سهمیه‌های کمیته امداد امام خمینی هندیجان در جذب مردم نیازمند بسیار کم است، بنابراین نمی‌توانند قشر زیادی از مردم را تحت پوشش و چتر حمایتی قرار دهند.

مسئولان دولتی و نهادهای حمایتی با توجه به وضعیت رکود، گرانی افسار گسیخته و بیکاری جوانان، باید چاره ای اساسی در حمایت از مردم انجام دهند.

اسماعیل ‌پورعبدالله رئیس کمیته امداد امام خمینی هندیجان، در پاسخ به سؤال خبرنگار ایلنا در خصوص علت تجمعات چند روزه اخیر، اظهار داشت: “برخی از مردم نیازمند با مراجعه به کمیته امداد خواستار حمایت مسئولان و دولت برای تأمین معیشتشان شدند”.

وی افزود: “ما با توجه به وضعیتی که این مردم نیازمند دارند، مراتب را به مسئولان مافوق منعکس کرده‌ایم و منتظر اقدامات بعدی هستیم”.

لازم به ذکر است که این تجمع کنندگان تحت پوشش هیچ نهاد و سازمان حمایتی نیستند.

شهرستان هندیجان یکی از شهرستانهای استان خوزستان است.

در اعتراض به تعویق ۱۸ ماه حقوق؛ اعتصاب کارگران قطار شهری اهواز به سومین روز متوالی رسید

به گزارش ایلنا، نزدیک به ۱۰۰ کارگر پیمانی قطار شهری اهواز صبح امروز (دوشنبه ۱۲ آذر) برای سومین روز متوالی دست از کار کشیده و در کارگاه مرکزی این پروژه عمرانی تجمع کردند.

کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به دریافت نکردن ۱۸ ماه مزد معوقه تجمع کردند. گفته می‌شود در حال حاضر تنها کارگران بخش حراست و نگهبانی که بیش از نیمی از جمعت ۲۰۰ نفری کارگران این پروژه عمرانی را تشکیل می‌دهند، مشغول کار هستند.

معترضان می‌گویند: “تعویق حقوق کارگران پروژه قطار شهری اهواز که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری کیسون مشغول کارند، به ۱۸ ماه می‌رسد و کارفرما به دلیل کمبود منابع مالی از پرداخت آن به کارگران کوتاهی کرده است”.

به گفته کارگران حاضر در تجمع، در حالی شرکت پیمانکاری کیسون به بیش از ۲۰۰ کارگر ۱۸ ماه حقوق پرداخت نکرده است که صبح امروز دو نفر از مدیران این پروژه عمرانی در جمع کارگران حاضر شده و مدعی‌ شده‌اند شرکت پیمانکاری کیسون منابع مالی کافی برای پرداخت حقوق‌های عقب افتاده کارگران ندارد اما قصد دارد تا پایان ماه جاری (آذر ماه ) دو ماه از معوقات مزدی کارگران را پرداخت کند. همچنین از کارگران خواسته شده است به اعتصاب خود پایان داده و به کارشان بازگردند.

آغاز سومین روز از تجمع کارگران صنایع مفتولی تاکستان

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه «صنایع مفتولی تاکستان» صبح امروز در سومین روز از اعتراض خود، خواستار رفع مشکلاتشان شدند.

منابع کارگری صنایع مفتولی تاکستان به خبرنگار ایلنا گفتند: “سه روز از اعتراض کارگران کارخانه «صنایع مفتولی تاکستان» می‌گذرد و آنها هنوز منتظرند تا مسئولان درباره پرداخت مطالباتشان کاری انجام دهند”.

این کارگران که تعدادشان حدود ۵۰ نفر است، در ادامه تجمع اعتراضی دو روز گذشته، امروز نیز در محل نگهبانی کارخانه «صنایع مفتولی تاکستان» حاضر شدند.

به گفته یکی از کارگران حاضر در تجمع، شرایط تولید در کارخانه صنایع مفتولی تاکستان بسیار خوب است و بازار فروش خوبی در کشور دارد.

طبق اظهارت وی، این واحد صنعتی بیشترین تولید را در سال جاری به نسبت سال‌های گذشته داشته و از فروش محصولات کارخانه سود خوبی نصیب مالکان کارخانه شده است. با این وجود کارگران از پرداخت نشدن ۶ ماه معوقات مزدیشان بی‌اطلاعند.

سرگردانی کارگران صنایع مفتولی تاکستان برای دریافت معوقات مزدی در حالی ادامه دارد که قرار است امروز (دوشنبه) مدیران و سهامداران اصلی کارخانه درباره مشکلات به وجود آمده، جلسه‌ای را بدون حضور کارگران ترتیب دهند.

تجمع معلولین مقابل سازمان برنامه و بودجه و مجلس/ قانون حمایت از حقوق معلولان در بودجه ۹۸ نادیده گرفته شده است

به گزارش ایلنا، هم‌زمان با روز جهانی معلولان، افراد دارای معلولیت در اعتراض به عدم پیش‌بینی بودجه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۹۸ روبه‌روی سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی‌تجمع کردند.

صبح امروز هم‌زمان با روز جهانی معلولان (۱۲ آذر) افراد دارای معلولیت در اعتراض به عدم پیش‌بینی بودجه برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۹۸، روبه‌روی سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند و با سر دادن شعارهای اعتراضی به سمت مجلس شورای اسلامی‌حرکت کردند.

مدیر کمپین معلولان درباره این تجمع اظهار کرد: “برای سال ۹۸ بودجه‌ای درجهت اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان پیش‌بینی نشده است. کل بودجه بهزیستی در سال ۹۷ حدود دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که هزار میلیارد از آن متعلق به معلولان بود”.

بهروز مروتی ادامه داد: “برای سال ۹۸ هیچ بودجه‌ای برای معلولان در نظر نگرفته‌اند؛ درحالی که برآورد و درخواست سازمان بهزیستی برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است”.

وی با بیان اینکه در مذاکره با کارشناسان و معاون امور مالی سازمان برنامه و بودجه مقرر شده جلسه‌ای با محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تشکیل و موضوع بررسی شود، عنوان کرد: “هنوز دررابطه با برگزاری این جلسه و نتایج آن خبری به ما نداده‌اند”.

مروتی تاکید کرد: “ما تا زمانی که به خواسته‌های خود برسیم مقابل سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی‌نمی‌رویم. درصورتی که به خواسته‌های خود نرسیم این احتمال وجود دارد که فردا نیز اقدام به تجمع کنیم”.

مدیر کمپین معلولان درخصوص امکاناتی که در سطح شهر تهران برای تردد معلولان در نظر گرفته شده، گفت: “برای معلولین هیچ امکاناتی در نظر گرفته نشده است. اگر ایستگاه اتوبوس مناسب‌سازی شده باشد، اتوبوس مناسب‌سازی‌شده نداریم. اگر اتوبوس مناسب‌سازی شده باشد، ایستگاه مناسب‌سازی‌شده نداریم و درصورتی که هم ایستگاه و هم اتوبوس مناسب‌سازی شده باشد، رانندگان آموزش لازم را ندیده‌اند و نمی‌توانند به معلولان کمکی کنند”.

وی تصریح کرد: “متروهای ما برای معلولان دسترس‌پذیر نیستند. برخلاف اظهارات مسئولان ۹۰ درصد ایستگاه‌های مترو، طبق مدارک و مستندات آسانسور ندارند”.

این در حالی است که روز گذشته مدیران مترو تهران در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) در اقدامی‌نمادین ویلچرنشین شدند تا مشکلات معلولان را در هنگام تردد بهتر درک کنند! مدیران و مسئولان کشور برای دقایقی روی ویلچر می‌نشینند تا معلولان و شرایط زندگی آنان را درک کنند و هرسال در روز جهانی معلولین شعارهای زیبا سر می‌دهند اما در عمل اقدام به مناسب‌سازی واقعی معابر و ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی‌نمی‌کنند.

اخیرا معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درجهت تسهیل تردد معلولین، زنان باردار، سالمندان و … اقدام به بازگشایی نرده‌های تقاطع چهارراه ولیعصر کرده که البته با مخالفت پلیس مواجه شده است.

این بدان معناست که مهم‌ترین اقدامات مسئولین کشور برای معلولان نشستن روی صندلی چرخ‌دار یا باز و بسته کردن نرده‌های حائل میان خیابان و پیاده‌رو است.

تجمع سمن‌ها برای بازگشایی نرده‌های چهارراه ولیعصر

به گزارش ایلنا، چند تن از اعضای سمن‌های مردمی به منظور بازگشایی نرده‌های چهارراه ولیعصر برای تسهیل تردد معلولان و سایر عابران در این چهارراه تجمع کردند.

بعد از ظهر امروز تعدادی از اعضای سمن‌های مردمی همزمان با روز جهانی معلولان به منظور بازگشایی نرده‌های چهارراه ولیعصر برای تسهیل تردد معلولان در این چهارراه تجمع کردند.

این تجمع با حضور کمپین بازچرخ، کراس رایدر، بانوان شهر، باهمستان، سفیران ترافیک، آشتی با شهر، دادشهر، دوچرخه‌سواران شرق، انجمن معلولان باور، کمپین معلولین و دیده‌بان آزار و … به مناسبت رویداد مردمی “شهر بدون مانع” با هماهنگی برخی از اعضای شورای شهر و مدیران حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

اخیرا معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در راستای تسهیل تردد معلولان، سالمندان، زنان باردار و … خواستار بازگشایی نرده‌های چهارراه ولعیصر در مسیر عابر پیاده شده‌است، که با مخالفت رو به رو شده‌است که در این راستا بعد از ظهر امروز اعضای شورای شهر به همراه مدیران حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و برخی سمن‌های مردمی تصمیم گرفتند، این مطالبه را در قالب رویداد مردمی شهر بدون مانع در روز جهانی معلولان مطرح کنند.

تجمع جمعی از سپرده‌گذاران موسسه کاسپین مقابل مجلس

به گزارش ایسنا، جمعی از سپرده گذاران موسسه کاسپین در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این تجمع کنندگان با اشاره به این‌که «مطابق قانون اساسی باید مطالبات به مساوات پرداخت شود» مدعی هستند: “در پرداخت مطالبات به سپرده گذاران موسسه کاسپین تبعیض اعمال شده که قابل پذیرش نیست”.

همچنین آن‌ها پلاکاردی در دست داشتند با این مضمون که “صدای وامداران در مقابل سپرده را بشنوید….”

همچنین آن‌ها با این ادعا که «از آذر ماه سال ۹۵ پول‌های آنها بلوکه شده» می‌گفتند که ارزش پول ملی کاهش یافته است. تکلیف ما سپرده گذاران چیست؟ آیا موسسه کاسپین که مجوز بانک مرکزی را داشت، اعتباری ندارد؟

نبود آب شرب اهالی کوی مهدیس اهواز را به خیابان کشاند

به گزارش ایرنا، جمعی از ساکنان کوی مهدیس اهواز در اعتراض به آنچه که قطعی مکرر آب شرب و کاهش کیفیت آن بیان کردند، روز دوشنبه برای ساعاتی یکی از خیابان های این محل را مسدود و خواهان رسیدگی مسئولان شدند.

کوی مهدیس محله ای پرجمعیت در اهواز که پس از گذشت بیش از ۲ دهه از ساخت آن همچنان از نبود امکانات اولیه ای همچون دسترسی به آب شرب سالم رنج می برد.

آقای حمداوی یکی از ساکنان کوی مهدیس با اشاره به قطعی مکرر آب شرب این منطقه گفت: “مشکل افت فشار در کوی مهدیس امری همیشگی است اما در روزهای گذشته به مراتب بیشتر شده است”.

وی ادامه داد: “در چهار روز گذشته هر روز حوالی ۹ صبح آب قطع می شود از این رو از صبح زود و پیش از قطع شدن آب اقدام به پرکردن تانکر و دبه های آب می کنیم”.

خانم جوادی دیگر ساکن این محله هم با گلایه از کیفیت پایین آب این منطقه گفت: “رنگ آب کدر و بوی آن نامطبوع است؛ مشکل آب شرب کوی مهدیس جدید نیست اما در چند روز گذشته غیر قابل تحمل شده به طوریکه حتی برای استحمام هم مناسب نیست”.

وی یادآور شد: “روزانه مجبور به خرید چند بشکه آب تصفیه شده از دوره گردها هستیم؛ از کیفیت و سلامت این آب ها هم مطمئن نیستیم ضمن آنکه هزینه زیادی برای ما در بر دارد”.

کیفیت آب شرب اهواز در روزهای اخیر با افت بسیاری روبه رو بوده که این امر سبب نارضایتی شهروندان و همچنین نگرانی آنها از بروز بیماری در نتیجه مصرف این آب شده است.

مشکل کمیت و کیفیت آب شرب در اهواز مساله تازه ای نیست و سالهاست دستگاه تصفیه آب و پمپ تقویت فشارآب، جزو جدایی ناپذیر زندگی شهروندان اهوازی به حساب می آید با این وجود هر از گاهی کیفیت آب شرب کاهش می یابد که دستگاه های تصفیه کن خانگی نیز قادر به تصفیه گل و لای و آلودگی در آب نیستند.

شهروندان و کاربران فضای مجازی با به اشتراک گذاشتن تصاویر آب شرب گل آلود روزهای اخیر اهواز خواستار پاسخگویی مسئولان آبفا به این وضعیت پیش آمده هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز چندی پیش در گفت و گو با ایرنا مشکل به وجود آمده را ناشی از تعمیرات در طرح آبرسانی غدیر دانست و بیان کرد: “آب شرب اهواز از سه منبع طرح آبرسانی غدیر، آب حیات شوشتر و رودخانه کارون تامین می شود اما در سه هفته اخیر به دلیل تعمیرات در خط انتقال آب غدیر امکان برداشت از این منبع وجود ندارد”.

فردوس کریمی ادامه داد: “به گفته متولیان تعمیر خط انتقال آب طرح غدیر تا پایان سال زمان می برد اما با رایزنی صورت گرفته با استاندار و سایر مسئولان خواستار تسریع در این فرآیند شده ایم”.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون عمده منبع تامین کننده آب اهواز از رودخانه کارون است گفت: “با توجه به بارندگی های اخیر در اهواز میزان غلظت و گل و لای موجود در آب افزایش یافت و سبب ورود شوک به شبکه شد”.

کریمی افزود: “با تلاش مجموعه آب و فاضلاب اهواز درصدد کاهش میزان تیرگی آب هستیم چرا که معتقدیم که ارایه آب شرب قابل قبول به مردم حق آنان است و شرکت آبفا توزیع کننده آب است و آبی که در اختیار دارد را تصفیه می کند”.

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان نیز با بیان اینکه آب اهواز به لحاظ زیباشناختی دارای مشکل است گفت: “آب اهواز در بحث کدورت و شوری آب که ۲ محور زیباشناختی آب است دارای مشکل است که این امر سبب نگرانی شهروندان شده است”.

فرهاد صفدری با اشاره به اینکه روزانه شکایات مردمی بسیاری درخصوص کدورت و شوری آب در اهواز گزارش می شود یادآور شد: “آب اهواز به لحاظ میکروبی مشکلی ندارد و تقریبا به میانگین کشوری نزدیک است”.

وی بیان کرد: “زمانی که مردم آب شرب اهواز را قبول نداشته باشند به سایر منابع تامین کننده آب از جمله تانکرهای سیار و آب های بشکه ای متوسل می شوند که این امر ما را در بحث سلامت شهروندان نگران کرده است”.

به گفته وی عدد استاندارد شاخص زیباشناختی آب یک NTU و حدمجاز آن پنج NTU است، در اهواز این شاخص به میزان حدمجاز نزدیک است اما در برخی نقاط به صورت پرتکرار شاهد چند برابر شدن این شاخص هستیم.

این تجمع در خیابان کوی مهدیس منتهی به جاده مجتمع بنکداران اهواز صورت گرفته بود که پس از گذشت چند ساعت با حضور ماموران انتظامی خاتمه یافت.

پس از جدایی شهرستان کارون از اهواز در ابتدا پل ششم به عنوان مرز دو شهرستان تعیین شد اما پس از درخواست استانداری خوزستان قرار بود مرز این ۲ شهرستان تغییر کند و خیابان جنت به عنوان مرز تعیین شود که در این صورت بخشی از کوی مهدیس و مجتمع بنکداران در حوزه شهرستان کارون قرار می گرفت. تعیین نشدن مرز اهواز و کارون در این سال ها مورد اختلاف بوده و منتظر ابلاغ اصلاحیه از سوی وزارت کشور هستند که این امر تاکنون انجام نشده است.

بر اساس مصوبه هیات دولت و طرح جامع اهواز، کوی مهدیس اهواز پس از سال ها بلاتکلیفی ۲ سال پیش به کلانشهر اهواز واگذار شد، بالغ بر ۴۰هزار نفر جمعیت در کوی مهدیس ساکن هستند.

اعتراض کارگران در شهرداری آبژدان اندیکا، حمیدیه و شهرداری یکی از مناطق آبادان

به گزارش ایرنا، کارگران شهرداری آبژدان اندیکا، حمیدیه و نیز شهرداری یکی از مناطق آبادان، امروز برای مطالبه حقوق عقب افتاده خود تجمع کردند.

مطالبه ۹ ماه حقوق کارکنان شهرداری آبژدان اندیکا

کارگران و کارکنان شهرداری آبژدان اندیکا حدود ۹ماه حقوق نگرفته اند، از این رو دوشنبه برای سومین روز متوالی در مقابل این شهرداری تجمع کردند.

شهردار آبژدان اندیکا روز گذشته ضمن تایید مطالبات این کارگران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: “از زمان مصوبه مجلس و تقسیم ارزش افزوده براساس جمعیت شهرها ، برخی از شهرداری های کوچک از جمله آبژدان با کاهش چشمگیر اعتبار ارزش افزوده مواجه شده اند”.

شهرام ورناصری افزود: “تاکنون بیش از ۲۰ بار با مسئولان مربوطه برای حل این مشکل نامه نگاری شده و پیگیریهای زیادی نیز از طریق استانداری خوزستان در حال انجام است”.

وی ادامه داد: “شهرداری آبژدان ۵۵نفر نیرو دارد که ماهانه حدود ۳۰۰میلیون ریال برای بیمه این کارکنان پرداخت می شود در صورتی که مبلغ ارزش افزوده دریافتی ماهانه ما ، کمتر از این مبلغ است”.

شهردارآبژدان با اشاره به بدهی های این شهرداری افزود : “حدود ۳۵میلیارد ریال بدهی ازدوره گذشته روی دوش این شهرداری باقی مانده و باعث شده تا مشکلاتی برای این شهرداری به ارث برسد.

وی گفت : “از زمان تصدی بنده پیگیری های زیادی برای پرداخت مطالبات کارکنان انجام شده اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم”.

شهر آبژدان یکی از شهرهای شهرستان اندیکا محسوب می شود که در بخش آبژدان قرار دارد، این بخش با جمعیتی بیش از ۲۳هزار نفر از بخش های تابعه شهرستان اندیکا محسوب می شود.

اندیکا با سه بخش مرکزی، چلو و آبژدان درشمال شرق خوزستان قرار دارد.

تعدادی ازکارگران شهرداری حمیدیه خواستار مطالبات خود شدند

جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری حمیدیه امروز دوشنبه در مقابل ساختمان شهرداری این شهر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و بیمه خود تجمع کردند.

به گزارش ایرنا در حدود ۲۰ نفر از کارگران شهرداری حمیدیه امروز دوشنبه با حضور در مقابل ساختمان این شهرداری خواستار پرداخت ۹ ماه حقوق خود و حل مشکل خود شدند.

یکی از کارگران که خواست نامش در خبر ذکر نشود در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: “چندین بار در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و حق بیمه خود تجمع کرده ایم اما مشکل ما هنوز حل نشده است”.

وی گفت: “قول و قرارهای زیادی برای پرداخت حقوق و مزایای ما از سوی مسئولان حمیدیه داده شده اما هنوز مشکل ما حل نشده است”.

رییس شورای شهر حمیدیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: “در حدود ۳۴کارگر فضای سبز برای شهرداری حمیدیه در قالب نیروهای پیمانکاری مشغول به کار هستند”.

عدنان سیاحی گفت: “این کارگران ۹ ماه حقوق معوقه داشتند که مدتی پیش ۲ ماه آن پرداخت شده است ولی از مرداد ماه حق بیمه این افراد پرداخت نشده است”.

وی افزود: “به دلیل شکایت کارگران حساب پیمانکاران بسته شده است و با به مناقصه گذاشتن خدمات بخش فضای سبز حمیدیه سه پیمانکار جدید بر سر کار خواهند آمد که امیدواریم مشکلات معیشتی این کارگران به زودی حل شود”.

سرپرست شهرداری حمیدیه با حضور در تجمع کارگران قول حل مشکلات را داد.

شهر حمیدیه در ۲۵ کیلومتری غرب اهواز قرار داد.

کارگران شهرداری منطقه سه آبادان خواستار حقوق معوقه خود شدند

حدود ۴۰ نفر از کارگران شاغل در بخش های خدمات شهری شهرداری منطقه سه آبادان با حضور در مقابل شهرداری مرکزی پرداخت حقوق و مزایای سه ماه عقب افتاده خود را مطالبه کردند.

این کارگران به ایرنا گفتند: “سه ماه حقوق ، مزایا و اضافه کاری کارگران شهرداری منطقه سه پرداخت نشده است”.

آنها افزودند: “از مسئولان شهرداری آبادان و شورای اسلامی شهر تقاضای رسیدگی به این مشکل و اقدام عاجل در پرداخت حقوق خود را داریم”.

این کارگران اظهار داشتند: “در این مدت که حقوق و مزایای ما در این سه ماه پرداخت نشده ، با شرایط سخت اقتصادی اداره زندگی برای ما دشوار شده است”.

عضو شورای شهر آبادان به ایرنا گفت: “با جدیت پیگیر معوقات کارگران شهرداری آبادان هستیم و هم اکنون نیز شهردار برای تسریع در پرداختها در حال مذاکره هستیم”.

حسن کمری اظهار داشت: “همه تلاش شورای شهر و شهردار آبادان پرداخت بخشی از حقوق و معوقات کارگران شهرداری منطقه سه تا پایان هفته جاری یا ابتدای هفته آینده است”.

کارگران خدمات شهری مناطق مختلف شهرداری آبادان در سال جاری بارها به دلیل حقوق معوقه خود مقابل شهرداری مرکزی این شهر تجمع کردند.

ادامه تجمعات اعتراضی کارگران شرکت فولاد اهواز

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه بیست و چهارمین روز تجمعات اعتراضی کارگران شرکت فولاد اهواز در سطح شهر اهواز، در مقابل استانداری خوزستان و نیز دفتر نماینده آیت الله علی خامنه‌ای در استان خوزستان ادامه داشت.

کارگران معترض در این روز نیز با حضور در مقابل استانداری خوزستان و نیز دفتر نماینده آیت الله علی خامنه‌ای با سر دادن شعارهایی از جمله “نه حاکم نه دولت، نیستن به فکر ملت”، “کشور ما دزد خونه است توی جهان نمونه است”،‌ “کلیدساز دروغگو، کلید تدبیرت کو”، “اسلامو پله کردین مردمو ذله کردین”، “می‌ایستیم می‌میریم حقمونو می‌گیریم”، “این همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی” و “ما کارگران فولاد علیه ظلم و بیداد می‌جنگیم می‌جنگیم” خواهان رسیدگی به مطالباتشان شدند.

خواسته اصلی کارگران ”لغو خصوصی سازی، واگذاری شرکت به بخش دولتی، آزادی کارگران زندانی و پرداخت دستمزدهای معوقه” است.

در حالی که برخی مسئولین دولتی خبر از پرداخت دو ماه از حقوق معوقه کارگران داده‌اند، به گفته منابع کارگری، کارگران تاکنون حقوق معوقه خود را دریافت نکرده‌اند و در عین حال، خبری از راه‌اندازی تولید در این واحد نیست و دو ماه حقوق معوقه تنها برای ۱۲۰ تن از کارگران پرداخت شده است.

گروه ملی صنعت فولاد توسط گروه سرمایه‌گذار امیرمنصور آریا در اهواز اداره می‌شد. به گفته کارگران بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده که اعدام شد، این واحد صنعتی زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی منتقل شد.

کارگران فولاد خوزستان که در روزهای قبل مقابل استانداری تجمع کرده بودند، چند ماه است که حقوق نگرفته‌اند. آنها اواخر سال گذشته نیز در اعتراض به عدم دریافت حقوق، دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

کارگران فولاد خوزستان در اعتراضات خود از کارکنان معترض شرکت نیشکر هفت‌تپه که آنها هم مدتهاست حقوق دریافت نکرده‌اند، حمایت کردند.

اعتراض مالباختگان سایت طلای ثامن در تهران/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۱۲ آذر، ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران تجمع کردند.

این افراد در اعتراض به مجوزهای داده شده به این موسسه و عدم نظارت و پاسخگویی و در خواست تسریع در روند رسیدگی به پرونده اقدام به برگزاری تجمع کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید