خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷, 22nd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ ساعت ۲۲:۴۵:۰۸

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۵ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۱۱ آذر ۱۳۹۷، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرستان دزفول از بلعیده شدن دست کارگر شیرینی پزی درون دستکاه قیف زن برقی در این شهرستان خبرداد.

عبدالحسین معظم فر، در این باره گفت: “پس از اطلاع از حادثه اکیپی از نیروهای امداد و نجات سازمان به محل حادثه واقع اعزام و بلافاصله اقدام به رهاسازی دست مصدوم کردند”.

وی افزود: “کارگر ۲۱ ساله اهل سنندج با دستگاه قیف برقی شیرینی پزی مشغول کار بود که به علت بی‌احتیاطی دست راست وی به درون چرخ دنده های فلزی دستگاه کشیده شد”.

معظم فر ادامه داد: “امدادگران آتش نشانی پس از مستقر شدن در محل بلافاصله با وسایل امداد و نجات اقدام به رهاسازی دست مصدوم کرده که پس از اقدامات بالینی مصدوم توسط پرسنل اورژانس به بیمارستان منتقل شد”.

مرگ یک کارگر ساختمانی در قم

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۲ آذر ۱۳۹۷، بازرس کانون کارگران ساختمانی کشور از سقوط کارگر ساختمانی به داخل چاله آسانسور و مرگ دلخراش این کارگر خبر داد.

عباس شیری با اعلام این خبر گفت: “کارگر ساختمانی در حین کار از ارتفاع طبقه سوم به داخل چاله آسانسور سقوط کرد و جان خود را از دست داد”.

وی اظهار کرد: “این حادثه در یک مجتمع مسکونی در حال احداث واقع در جوار ساختمان دارالحدیث  شهر قم رخ داد”.

مصدومیت ۴ کارگر در بندرعباس

به گزارش ایرنا، مورخ ۱۲ آذر ۱۳۹۷، رئیس مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی “پیامبر اعظم” بندرعباس گفت: “چهار شهروند بندرعباس بر اثر انفجار گاز در حین تعمیر یک وسیله خانگی در منزلی واقع در کوی نیایش بندرعباس به شدت مصدوم و به این مرکز درمانی منتقل شدند”.

دکتر مهدی حسنی آزاد افزود: “مصدومان چهار مرد بین ۲۰ تا ۳۰ساله هستند که حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد سوختگی دارند و وضعیت آنان وخیم است”.

وی ادامه داد: “این چهار مصدوم از نیمه فوقانی بدن دچار سوختگی شدید شده اند و به ناحیه صورت آنان آسیب جدی وارد شده است”.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس نیز اظهار داشت: “این انفجار در حالی رخ داد که افراد حاضر در محل، در حین نشت گاز کپسول، مشغول تعمیر و سرویس کولر بوده‌اند”.

به گفته‌ حسن امینی‌زاده، این حادثه ساعت ۱۸:۱۱ امروز ۱۲ آذرماه به آتش‌نشانی گزارش شد و بلافاصله تیم عملیاتی آتش‌نشانان از ایستگاه ۴ به محل اعزام شد و مصدومان را به اورژانس تحویل داد و محیط را اطفاء و ایمن کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید