خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شاغل در شهرداری قائم‌شهر

معوقات مزدی کارگران شاغل در شهرداری قائم‌شهر

خبرگزاری هرانا – دست‌کم هزار نفر از کارگران شاغل در شهرداری قائم‌شهر که اغلب آنها قراردادی هستند، ۲ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران در این خصوص گفت “به دلیل پایین آمدن قدرت خرید مردم، شهرداری‌ها از نظر مالی ضعیف شده‌اند. مثلاً یکی از درآمدهای شهرداری از راه پروانه و جواز ساختمان است که به دلیل رکود در حوزه مسکن ساخت و ساز کم شده است”

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دست‌کم از هزار کارگر در شهرداری قائم‌شهر دستمزد مهر و آبان خود را دریافت نکرده‌اند.

نصرالله دریابیگی (دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران)، با اشاره به اینکه کارگران شهرداری قائم‌شهر ۲ ماه حقوق معوقه دارند، اظهار کرد: “تعداد کارگرانی که دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند، بیش از هزار نفر است”.

وی تصریح کرد: “این کارگران دستمزد مهر و آبان را دریافت نکرده‌اند”.

او با اشاره به اینکه منابع تامین مالی دستمزد کارگران شهرداری که اغلب قراردادی هستند، درآمدهای شهرداری است، خاطرنشان کرد: “به این دلیل که قدرت خرید مردم پایین آمده، شهرداری‌ها نیز ضعیف شده‌اند. مثلاً یکی از درآمدهای شهرداری از راه پروانه و جواز ساختمان است که به دلیل رکود در حوزه مسکن ساخت و ساز کم شده است”.

وی در پایان تصریح کرد: “کارگران شهرداری قائم‌شهر در دریافت سنوات مشکلاتی دارند. شرکت‌های خدماتی معولاً تا پایان سال تسویه حساب می‌کنند. آن وقت سنوات را باید کارفرمای مادر یا همان شهرداری بپردازد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید