خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از کارگران قطار شهری اهواز مقابل ساختمان سازمان قطار شهری اهواز، جمعی از از کارگران پیمانکار خدمات شهری شهرداری بندر امام خمینی مقابل ساختمان شهرداری، جمعی از کارگران و کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج، جمعی از رانندگان تاکسی در شهرکرد مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری، جمعی از پیمانکاران شهرداری منطقه ۱۶ تهران مقابل ساختمان شهرداری، حدود ۳۰ نفر از کارگران شهرداری اندیمشک مقابل شهرداری این شهر، جمعی از کارگران و کارکنان شهرداری آبژدان اندیکا مقابل ساختمان شهرداری، شماری از رانندگان مینی بوس های شهری پلاک عمومی مقابل ساختمان شورای شهر تهران، بیش از یکصد نفر از داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد مقابل دفتر ریاست جمهوری، جمعی از اعضای پروژه سپیدار ۲ و ۳ تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی تهران مقابل دفتر مدیریت در سامانه پنج شرکت واحد اتوبوسرانی، جمعی از کارگران فولاد اهواز، جمعی از معلمان بازنشسته در تهران مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری و جمعی از شهروندان دشت آزادگان در خوزستان مقابل فرمانداری این شهر در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز کارگران قطار شهری اهواز که حدود ۱۸ ماه معوقات مزدی دارند، به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان سازمان قطار شهری اهواز خواستار پرداخت آن شدند.

برخی منابع کارگری در اهواز اعلام کردند: “صبح امروز (۱۱ آذر ماه) گروهی از کارگران قطار شهری در ادامه پیگیرهای مطالبات مزدی خود به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان سازمان قطار شهری درخواست وصول مطالبات خود را داشتند”.

به گفته کارگران این پروژه عمرانی، روز به روز بر بدهی‌های کارگران قطار شهری افزوده می‌شود ولی آنها شاهد هیچ راه‌حل مناسبی از سوی مسئولان سازمان قطار شهری اهواز نیستند.

بنا بر ادعای کارگران، در پروژه قطار شهری اهواز که از ماه‌ها پیش فعالیت ساخت آن متوقف شده، حدود ۱۷۵ نفر مشغول کارند. این کارگران ۱۸ ماه مطالبات مزدی از کارفرما (شرکت پیمانکار ی کیسون) طلبکارند. در عین حال حدود ۵۰ کارگری که اول تیر ماه سال جاری از پرژه قطار شهری اهواز اخراج شده‌اند هنوز نتوانسته‌اند مطالبات مزدی و سنواتی خود را از پیمانکار دریافت کنند.

کارگران در خاتمه با بیان اینکه کارفرمایان اعتباری برای نیروی انسانی قائل نیستند، تصریح کردند: “مشکلات ایجاد شده در نتیجه اختلافات مالی بین کارفرمای اصلی (مدیریت سازمان قطار شهری) و پیمانکار اتفاق افتاده و در این بین معیشت ما کارگران نادیده گرفته شده است”.

تجمع کارگران شهرداری بندر امام و توافق برای عودت معوقات

به گزارش ایلنا، تعدادی از کارگران پیمانکار خدمات شهری شهرداری بندر امام خمینی در اعتراض به سه ماه معوقه مزدی‌شان، دیروز و امروز در مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند. رییس شورای شهر بندر امام از توافق با معترضان برای تسویه مطالباتشان خبر داد.

کارگران پیمانکاری خدمات شهری شهرداری بندر امام خمینی سه ماه معوقه مزدی دارند. تعدادی از آنها روز گذشته و امروز در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمعاتی صنفی در راستای پیگیری مطالباتشان برگزار کردند.

حسین عبیداوی (رییس شورای شهر بندر امام خمینی) در این‌باره گفت: “ظاهرا این کارگران که تعداد آنها به حدود ۳۰ نفر می‌رسد و در زمینه خدمات شهری، برای پیمانکار شهرداری فعالیت می‌کنند، سه ماه مطالبه حقوق دارند”.

وی افزود: “در پی تجمع دیروز، با معترضان صحبت و قرار شد طی سه قسط، شهرداری مبالغی را به پیمانکار بدهد تا وی نیز آن را در راستای تسویه مطالبات آنها، به ایشان عودت دهد. کارگران معترض نیز، این توافق را پذیرا شدند. با این حال، در حدود بیست نفر از آنها امروز مجددا تجمع کرده‌اند که دلیل آن –باتوجه به توافق روز گذشته- برای ما مشخص نیست و فکر می‌کنیم عاملی بیرونی دخیل در تجمع امروز این عزیزان باشد”.

تجمع دوباره کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج

به گزارش ایسنا، کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج امروز هم در اعتراض به حدود یکسال حقوق معوقه خود دست به تجمع زدند.

سی‌امین تجمع کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج امروز یکشنبه ۱۱ آذرماه انجام شد.

حدود ۳۰۰ نفر از کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج در این تجمع که همچون تجمعات قبلی در اعتراض به حدود یکسال حقوق معوقه انجام شد خواستار توجه مسئولین به مشکلاتشان و اقدام عملی به جای وعده‌های بی ثمر بودند.

کارکنان این بیمارستان با اعلام اینکه تجمعاتشان کاملاً صنفی است و در آن مخالفتی با نظام وجود ندارد تنها خواسته خود را احیاء بیمارستان و دریافت دستمزد معوقه خود عنوان کردند. تجمع کنندگان نسبت به نحوه برخورد سازمان همیاری شهرداری‌های البرز به عنوان متولی بیمارستان امام خمینی(ره) کرج هم گلایه و از وعده‌های بی‌ثمر این سازمان برای بهبود وضعیت انتقاد کردند.

روز گذشته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه بیمارستان امام خمینی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی نیست، چند مالکیتی را از عوامل ایجاد مشکل برای این بیمارستان عنوان و اعلام کرده بود تا زمانی که مالکیت این مجموعه درمانی تکه تکه باشد امیدی به بهبود وضعیت فعلی نیست.

سیامک جبارنیا گفته بود که دانشگاه علوم پزشکی پنج سال پیش قصد داشت تولیت این بیمارستان را بپذیرد اما با مخالفت مسئولان وقت بیمارستان مواجه شد.

جبارنیا معتقد است اگر مسئولان بیمارستان امام خمینی چند سال پیش با این پیشنهاد موافقت کرده بودند حالا مشکل بیمارستان حل شده و حتی به بازدهی مالی هم رسیده بود.

وی اضافه کرده بود که چندی پیش به مسئولان این بیمارستان پیشنهاد دادیم که به خاطر بیماران کلیوی و دیالیزی استان اجازه دهند دانشگاه علوم پزشکی خودش نیرو و تجهیزات خدمات‌رسانی به بیماران دیالیزی را در این بیمارستان مستقر کند تا بیماران کلیوی استان به مشکل برنخورند ولی با این پیشنهاد هم موافقت نشد.

این مسئول دانشگاه علوم پزشکی البرز تصریح کرده بود: “این که امروز برخی می خواهند مشکلات امروز این بیمارستان را به گردن دانشگاه علوم پزشکی بیندازند اصلا قابل قبول نیست چون ما بارها هم کتبا و هم شفاها اعلام کرده‌ایم که برای حل مشکل این بیمارستان پیش قدم هستیم”.

چهارمحال و بختیاری؛ تجمع رانندگان تاکسی مقابل استانداری

به گزارش جوان آنلاین، به دنبال فعالیت غیرمجاز برخی از اسنپ‌ها و تاکسی‌های اینترنتی در شهرکرد رانندگان تاکسی در مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری تجمع کردند.

برخی از رانندگان با بیان اینکه هیچ‌گونه اقدامی از طرف مسئولان برای حل مشکلات ما صورت نگرفته است اظهار داشتند: “بسیاری از تاکسیرانان با سابقه بیکار شده‌اند در حالی که همه متأهل بوده و قرار است خانواده‌ای را از لحاظ مالی تأمین کنند”.

یکی از رانندگان بیان کرد: “این مشکل و عدم پیگیری مسئولان موجب شده برخی رانندگان به کارهای نامناسب روی آورده و دست به اعتیاد بزنند خجالت زده خانواده خود شوند”.

وی خاطرنشان کرد: “برخی مسئولان می‌گویند به وجود آمدن آژانس‌ها، اسنپ‌ها و سایر تاکسی‌ها در شهر دلیل اشتغال‌زایی است. اشتغال‌زایی به چه قیمت، به قیمت بیکار شدن افراد دیگر و افزوده شدن مشکلات مردم”.

یکی دیگر از رانندگان تاکسی گفت: مبنا بر این بود که تمام تاکسی‌های شهر مجهز به برنامه اینترنتی شوند در حالی که این اپلیکشن برای تمام تاکسی‌های شهر صادر نشده و این امر موجب بیکاری بسیاری از تاکسی رانان شده است.

تجمع پیمانکاران شهرداری در جلوی ساختمان بهشت در تهران

به گزارش رکنا، پیمانکاران شهردای که هنوز طلب‌شان را از شهرداری دریافت نکرده اند در جلوی ساختمان بهشت تجمع کردند.

صبح امروز تعداد زیادی از پیمانکاران شهرداری منطقه ۱۶ تهران که با گذشت سال ها هنوز طلب شان را از قسمت مالی شهرداری دریافت نکرده اند در جلوی ساختمان شهرداری در خیابان بهشت تجمع کردند.

بنا به این گزارش، این پیمانکاران باگذشت سالها هنوز طلب‌شان را از شهرداری دریافت نکرده‌اند و این برای چندمین بار است که پیمانکاران در جلوی ساختمان بهشت تجمع کرده‌اند.

رئیس شورای شهر اندیمشک: مسدود شدن حسابهای شهرداری اندیمشک مشکل ساز شد

به گزارش ایرنا، رئیس شورای اسلامی شهر اندیمشک گفت: “مسدود شدن حسابهای شهرداری از سوی طلبکاران سنوات قبل موجب به تعویق افتادن حقوق کارگران و در نهایت اعتراض و تجمع آنها شد”.

نعمت مریدی روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: “در طول ۱۴ ماه فعالیت شورای اسلامی جدید و شهردار ، ۱۷ ماه حقوق شامل حقوق ماهانه و همچنین سه ماه حقوق معوقه کارکنان شهرداری پرداخت شده است”.

وی خاطرنشان کرد: “از زمان آغاز به کار شورای اسلامی جدید و شهردار ، کارکنان و کارگران شهرداری ۱۴ ماه حقوق معوقه از سالهای قبل داشتند که با پرداخت سه ماه ، این معوقه ها به ۱۱ ماه کاهش یافت”.

وی اظهار کرد: “در این مدت بیش از ۹۰ میلیارد ریال از بدهی های سنوات قبل شهرداری به طلبکاران نیز پرداخت شد”.

رئیس شورای اسلامی شهر اندیمشک افزود: “حسابهای شهرداری اندیمشک با شکایت طلبکاران، از سوی دادگاه مسدود شده است که همین امر موجب به تعویق افتادن ۶ روزه حقوق این ماه کارکنان وکارگران این شهرداری شد”.

مریدی افزود: “یکی از مهمترین مشکلات موجود این شهرداری همین مسدود شدن حسابهاست که پرداخت حقوق کارکنان را با چالش جدی مواجه کرده است”.

وی تصریح کرد: “طی روزهای اخیر مبلغ هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از سوی یکی از طلبکاران از حسابهای شهرداری برداشت شد که اگر این مبلغ برداشت نمی شد و حسابهای شهرداری مسدود نبود ، بخشی از حقوق کارکنان پرداخت شده بود”.

وی اظهار کرد: “با پیگیری جدی شهردار و شورای اسلامی شهر برای پرداخت حقوق کارکنان تلاش می شود اما با توجه به برداشت ارزش افزوده و درآمد شهرداری از سوی طلبکاران از حسابهای شهرداری ، در پرداخت حقوق دچار مشکل اساسی شده ایم”.

مریدی خاطرنشان کرد: “با توجه به اهتمام به رفع مشکلات کارگران، طی این ۱۴ ماه فعالیت، در پرداخت حقوق همواره اولویت با حقوق کارگران خدوم و زحمتکش بوده است”.

وی با اشاره به مشکلات عدیده این شهرداری افزود: “طی روزهای اخیر هم این شهرداری به پرداخت۱۲۰ میلیارد ریال محکوم و این مبلغ به بدهی های شهرداری افزوده شد”.

مریدی ضمن تقدیر از همکاری فرماندار ،نماینده، امام جمعه و دستگاههای امنیتی شهرستان برای حل دغدغه های کارکنان و کارگران این شهرداری گفت: “ضمن قدردانی از همکاری دستگاههای امنیتی و دادگستری در پی این هستیم که با رفع موانع قانونی ،نسبت به آزاد سازی حسابهای شهرداری اقدام کنیم تا ابتدا بتوانیم حقوق کارگران را پرداخت کرده و سپس نسبت به پرداخت بدهی ها به طلبکاران اقدام شود”.

حدود ۳۰ نفر از کارگران شهرداری اندیمشک امروز مقابل شهرداری این شهر تجمع کرده و خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شده بودند.

شهرداری اندیمشک ۸۰۰ میلیارد ریال بدهی به بخش های مختلف دارد.

کارکنان شهرداری آبژدان اندیکا ۹ ماه حقوق نگرفتند

به گزارش ایرنا، کارگران و کارکنان شهرداری آبژدان اندیکا حدود ۹ماه حقوق نگرفته اند، از این رو یکشنبه برای دومین روز متوالی در مقابل این شهرداری تجمع کردند.

شهردار آبژدان اندیکا روز یکشنبه ضمن تایید این خبر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: “از زمان مصوبه مجلس و تقسیم ارزش افزوده براساس جمعیت شهرها ، برخی از شهرداری های کوچک از جمله آبژدان با کاهش چشمگیر اعتبار ارزش افزوده مواجه شده اند”.

شهرام ورناصری افزود: “تاکنون بیش از ۲۰ بار با مسئولان مربوطه برای حل این مشکل نامه نگاری شده و پیگیریهای زیادی نیز از طریق استانداری خوزستان در حال انجام است”.

وی ادامه داد: “شهرداری آبژدان ۵۵نفر نیرو دارد که ماهانه حدود ۳۰۰میلیون ریال برای بیمه این کارکنان پرداخت می شود در صورتی که مبلغ ارزش افزوده دریافتی ماهانه ما، کمتر از این مبلغ است”.

شهردارآبژدان با اشاره به بدهی های این شهرداری افزود : “حدود ۳۵میلیارد ریال بدهی ازدوره گذشته روی دوش این شهرداری باقی مانده و باعث شده تا مشکلاتی برای این شهرداری به ارث برسد”.

وی گفت : “از زمان تصدی بنده پیگیری های زیادی برای پرداخت مطالبات کارکنان انجام شده اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم”.

شهر آبژدان یکی از شهرهای شهرستان اندیکا محسوب می شود که در بخش آبژدان قرار دارد، این بخش با جمعیتی بیش از ۲۳هزار نفر از بخش های تابعه شهرستان اندیکا محسوب می شود.

اندیکا با سه بخش مرکزی، چلو و آبژدان درشمال شرق خوزستان قرار دارد.

رانندگان مینی بوس در تهران باز تجمع کردند

به گزارش ایرنا، شماری از رانندگان مینی بوس های شهری پلاک عمومی روز یکشنبه برای دومین بار طی چند ماه اخیر در اعتراض به آنچه اعمال محدودیت برای ورود به محدوده طرح ترافیک خواندند مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند.

این افراد مدعی هستند که به محض ورود به محدوده طرح ترافیک جریمه می شوند و به علت فعالیت روزانه در نقاط مختلف شهر، مبلغ جریمه هایشان بالاست.

یکی از این رانندگان گفت: “خرید طرح ترافیک بطور آزاد و بدون سهمیه در توان ما نیست”.

این افراد اواخر مهرماه امسال نیز در همین مکان تجمع کردند که مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در واکنش به تجمع این رانندگان همان زمان اعلام کرد: “این افراد بدون شارژ حساب شهروندی وارد محدوده طرح ترافیک شده بودند”.

علی پیر حسینلو گفته بود: “شهرداری تهران تا اول تیرماه به رانندگان مینی بوس و اتوبوس مهلت داده بود تردد خود را در سامانه «تهران من» (my.tehran.ir) ثبت و حساب کاربری خود را شارژ کنند که تا آن تاریخ هیچگونه بدهی در حساب این رانندگان با پلاک «ع» لحاظ نشده است”.

وی با تاکید بر اینکه تجمع کنندگان تنها در سامانه ثبت نام کرده، اما حساب کاربری خود را شارژ نکرده بودند ادامه داد: “باوجود اینکه میزان تعرفه طرح ترافیک سال گذشته مینی بوس ها یک میلیون و اتوبوس ها دو میلیون تومان بود این افراد حساب خود را حتی به اندازه این مبلغ نیز شارژ نکرده و در محدوده تردد کرده بودند”.

وی خاطرنشان کرد: “طبق جلسه ای که با حضور کارشناسان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و نماینده رانندگان مینی بوس داشتیم دغدغه این رانندگان مطرح و مقرر شد رانندگان حساب های خود را شارژ کنند تا در روزهای آتی دچار مشکل نشوند؛ البته در این جلسه تصمیم گیری شد مشکلات دیگر آنها در لایحه سال ۹۸ رفع شود”.

به گزارش ایرنا محدوده طرح ترافیک، مناطق مرکزی پایتخت را شامل می شود و تنها دارندگان مجوز می توانند وارد آن شوند.

طرح ترافیک امسال متفاوت تر از سال های گذشته از ۱۵ اردیبهشت ماه اجرایی شد؛ در طرح جدید که از روز شنبه تا چهارشنبه هفته از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ اجرا می شود نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک برای هر روز براساس نوع معاینه فنی خودرو و ساعات ورود و خروج محاسبه می شود.

هزینه ورود و خروج خودروها بسته به ساعت های اوج و غیراوج ترافیک متفاوت است و همچنین خودروهای دارای معاینه فنی برتر، از ۲۰ درصد تخفیف برخوردار خواهند شد.
ساعت های قبل از ۱۰ و بعد از ۱۶ به عنوان اوج ترافیک محسوب می شود.

داوطلبان معترض دانشگاه آزاد در پاستور تجمع کردند

به گزارش ایرنا، بیش از یکصد نفر از داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد امروز (یکشنبه) به منظور رسیدگی به وضعیت تحصیلی خود، مقابل دفتر ریاست جمهوری در خیابان پاستور تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در یک ماه گذشته به طور تقریبی هر روز گروهی از داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد مقابل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد، واحد علوم پزشکی این دانشگاه و مجلس شورای اسلامی تجمع های اعتراضی برپا کردند و حال راهی نهاد ریاست جمهوری شدند.

یادآور می شود، مسئله داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد از آنجایی آغاز شد که این دانشگاه در۲۳ مهرماه سال جاری ثبت نام ۴ هزار و ۲۶۹ نفر از داوطلبان ذخیره را لغو کرد که این امر اعتراض برخی داوطلبان و خانواده های آنها را در پی داشت.

یکی از این داوطلبان حاضر در مقابل نهاد ریاست جمهوری که یک پلاکارد با نوشته «دانشگاه آزاد باید به حق قانونی که ما را ثبت نام قطعی کرده احترام بگذارد» را در دست داشت، به خبرنگار ایرنا گفت: “رئیس دانشگاه آزاد پرونده پذیرفته شدگان ۱۱ مهر ماه را سامان یافته جلوه داد درحالی که این گونه نیست”.

وی افزود: “این دانشگاه نزدیک به ۴۰ روز است که با خرید زمان سعی در پراکندگی و منصرف کردن داوطلبان را داشته و مشکلات بوجودآمده برای خانواده ها را جزئی نشان داده است”.

یکی دیگر از این داوطلبان نیز به ایرنا گفت: “دانشگاه آزاد تعداد پذیرفته شدگان را بیشتر از واقعیت نشان داد و با رفتارهای حق طلبانه تنها ظرفیت واحدهای خود را افزایش داد که این کار دردی از ما دوا نکرده است”.

وی افزود: “همگی خواهان بازگشت به وضعیت تحصیلی ۱۱ مهر هستیم، دانشگاه آزاد با انتشار اطلاعیه های مبهم سعی در گمراهی ما را دارد”.

این داوطلب علوم پزشکی ادامه داد: “در حال حاضر نه تنها مشکل ما حل نشده بلکه با گذشت زمان بر مشکلات خانواده ها از نظر مالی و روحی افزوده شده است، از این رو تا بازگشت بر سرکلاس های درس کوتاه نمی آییم”.

تجمع اعضای پروژه سپیدار ۲ و ۳ تعاونی مسکن شرکت واحد در مقابل دفتر مدیریت در سامانه پنج

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، اعضای پروژه سپیدار ۲ و ۳ تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه امروز یکشنبه ۱۱ آذر در مقابل دفتر مدیریت در سامانه پنج شرکت واحد اتوبوسرانی تجمع کردند.

در خواست کارگران تحویل خانه هایشان است.

خانه های کارگران می بایست سال ۹۲ تحویل می شد. اما سوء استفاده مدیریت شرکت واحد از سپرده های کارگران در تعاونی مسکن موجب شده با وجود اینکه پنج سال از موعد تحویل خانه های کارگران گذشته است، همچنان کارگران بی خانمان باشند.

در این تجمع اعضای پروژه سپیدار ۲ و ۳ تعاونی مسکن تاکید کردند که در اعتراض به سوء استفاده مدیریت شرکت واحد از سپرده هایشان در تعاونی مسکن روز سه شنبه ۱۳ آذر ساعت ده صبح در تجمع اعتراضی در مقابل شهرداری و شورای شهر تهران حضور خواهند یافت.

ادامه تجمعات اعتراضی کارگران شرکت فولاد اهواز

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه بیست و سومین روز تجمعات اعتراضی کارگران شرکت فولاد اهواز در سطح شهر اهواز و در مقابل استانداری خوزستان ادامه داشت.

کارگران معترض شرکت فولاد اهواز در این روز نیز با سر دادن شعارهایی از جمله “من کاوه آهنگرم تاب ستم نیاورم”، “گرانی، تورم، سزای رای مردم”، “کارگر زندانی آزاد باید گردد”، “ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما” و “کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد” خواهان رسیدگی به مطالباتشان شدند.

خواسته اصلی کارگران ”لغو خصوصی سازی، واگذاری شرکت به بخش دولتی، آزادی کارگران زندانی و پرداخت دستمزدهای معوقه” است.

گروه ملی صنعت فولاد توسط گروه سرمایه‌گذار امیرمنصور آریا در اهواز اداره می‌شد. به گفته کارگران بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده که اعدام شد، این واحد صنعتی زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی منتقل شد.

کارگران فولاد خوزستان که در روزهای قبل مقابل استانداری تجمع کرده بودند، چند ماه است که حقوق نگرفته‌اند. آنها اواخر سال گذشته نیز در اعتراض به عدم دریافت حقوق، دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

کارگران فولاد خوزستان در اعتراضات خود از کارکنان معترض شرکت نیشکر هفت‌تپه که آنها هم مدتهاست حقوق دریافت نکرده‌اند، حمایت کردند.

اعتراض معلمان بازنشسته در تهران

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه ۱۱ آذر، جمعی از معلمان بازنشسته در تهران مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری اقدام به برگزاری تجمع کردند.

طبق فراخوان قبلی معلمان بازنشسته از ساعت ده صبح یکشنبه با مشکلات زیاد جسمی جلوی نهاد رئیس جمهوری جمع شدند.

معلمان بازنشسته با سردادن شعارهایی مانند “معیشت، سلامت، حق مسلم ماست”، “تورم، گرانی، پاسخ بده روحانی”، “فریاد، فریاد از این همه بی داد”، “پُز شما عالیه، سفره ما خالیه” و … اعتراض خود را اعلام کردند.

اعتراض شهروندان دشت آزادگان در خوزستان/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، جمعی از شهروندان دشت آزادگان در خوزستان، مقابل فرمانداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

شهروندان دشت آزادگان در خوزستان، در اعتراض به وضعیت نابسامان خدمات رسانی شهری و آبگرفتگی معابر، تجمع کردند.

این شهروندان هنگام صحبت نماینده فرماندار به وی پشت کرده و با روی برگردانی اعتراض خود را ابراز نمودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید