خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷, 22nd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ساعت ۱۸:۳۳:۲۳

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران کارخانه قند ممسنی و شهرداری بیجار

معوقات مزدی کارگران کارخانه قند ممسنی و شهرداری بیجار

خبرگزاری هرانا – نماینده ممسنی و رستم در مجلس از معوقات مزدی ۵ ساله کارگران کارخانه قند ممسنی خبرداد. بنا بر خبری دیگر، مسئول روابط عمومی شهرداری بیجار از معوقات مزدی کارگران شهرداری این شهرستان خبر داد و گفت که “بین ۸۰ الی ۱۰۰ نفر از آنها در راستای پیگیری مطالباتشان، تجمع اعتراضی در داخل مجموعه شهرداری برگزار کردند؛ همچنین حدود دو الی سه روز از جمع‌آوری زباله‌های شهری سرباز زدند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک نماینده مجلس گفت: “به وزرای صنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تذکر می‌دهم برای کارگزاران نظام جمهوری اسلامی یک ضعف و افسوس است که کارکنان کارخانه قند ممسنی ۵ سال حقوق دریافت نکرده‌اند و برای راه‌اندازی مجدد آن مشکل تأمین حقوق وجود دارد”.

مسعود گودرزی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود اظهار داشت: “تذکر اول من به وزیر آموزش و پرورش است، قصد ندارم اضافه بر اعتبارات و بودجه این وزارتخانه درخواست و تذکری داشته باشم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲۰ ماه از نظام رتبه‌بندی می‌گذرد، درخواست داریم وزیر آموزش و پرورش این موارد را جدی بگیرد، گفت: “چرا در یک ارگان فرد بازنشسته پاداش پایان خدمت خود را دریافت می‌کند اما در وزارت آموزش و پرورش این پاداش با تأخیر بسیار زیادی پرداخت می‌شود”.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده بود هر ۶ ماه یک ماه پاداش به کارکنان مناطق محروم پرداخت شود اما از آن بی‌بهره ماندند، ادامه داد: “هر ۳ مورد مطرح شده تعهدات بوده و مورد جدیدی به آنها اضافه نشده است، از وزیر آموزش و پرورش درخواست داریم با جدیت این موارد را پیگیری کند”.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تذکر دیگر من به آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی است، عنوان کرد: “روز گذشته شنیدیم قیمت گندم به یک هزار و ۶۰۰ تومان افزایش یافته اما از آن مطمئن نیستیم، باید زحمات و شرایط کشاورزان را در کفه ترازو قرار دهند.

گودرزی با بیان اینکه کشاورز اگر یک روز اقساط وام خود را پرداخت نکند با جریمه و دیرکرد مواجه می‌شود اما بعد از ۶ ماه مطالبات آنها پرداخت می‌شود که این مسائل مشکل‌ساز هستند، تصریح کرد: “به وزرای صنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تذکر می‌دهم برای کارگزاران نظام جمهوری اسلامی یک ضعف و افسوس است که کارکنان کارخانه قند ممسنی ۵ سال حقوق دریافت نکرده‌اند و برای راه‌اندازی مجدد آن مشکل تأمین حقوق وجود دارد”.

شهرستان ممسنی یکی از شهرستان‌های استان فارس در ایران است.

معوقات مزدی کارگران شهرداری بیجار

به گزارش ایلنا، چندی پیش کارگران خدماتی شهرداری بیجار در اعتراض به چند ماه حقوق معوقه دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

در همین رابطه، مهدی باشوکی (مسئول روابط عمومی شهرداری بیجار) گفت: “این افراد که برای یک شرکت پیمانکار فعالیت می‌کردند، حدود سه ماه حقوق معوقه داشتند. بین ۸۰ الی ۱۰۰ نفر از آنها در راستای پیگیری مطالباتشان، تجمع اعتراضی در داخل مجموعه شهرداری برگزار کردند؛ همچنین حدود دو الی سه روز از جمع‌آوری زباله‌های شهری سرباز زدند”.

وی افزود: “شهرداری البته متوجه شرایط کارگران است و حق را هم به آنها می‌دهد. ما هم معتقدیم که حق کارگر باید سر وقت پرداخت شود. از همین رو، بخشی از معوقات آنها را پنج‌شنبه هفته قبل، بخشی را فردا و باقی را در بیست‌و‌پنجم آذر پرداخت خواهیم کرد. باقی معوقات را هم بعدا تسویه خواهیم نمود. در خصوص زباله‌های شهری نیز؛ همه آنها از سطح شهر جمع‌آوری شده‌اند. کارگران نیز اکنون مشغول به کار هستند”.

باشوکی در اشاره به وضعیت کنونی درآمدی شهرداری بیجار گفت: “به طور کلی، شهرداری‌ها درآمد پایدار ندارند. در کنار بودجه کم، اکنون کاهش ساخت و سازها موجب پایین آمدن درآمد شهرداری‌ها ازجمله بیجار شده است”.

مسئول روابط عمومی شهرداری بیجار در پایان در خصوص مطالبات سازمان متبوعش، بیان داشت: “بیش از سه میلیارد مطالبه عوارض از مردم داریم که هنوز پرداخت نشده است. هم‌چنین بیش از ۸ میلیارد طلب از ارگان‌های مختلف داریم”.

لازم به ذکر است که هرانا پیشتر در تاریخ ۹ آذرماه ۱۳۹۷، طی گزارشی از معوقات مزدی و اعتصاب این کارگران خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید