خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت بابک و روزبه علی‌پور در رشت

تداوم بازداشت بابک و روزبه علی‌پور در رشت

خبرگزاری هرانا – روزبه علی‌پور و بابک علی‌پور دو شهروند ساکن در یکی از روستاهای اطراف شهر رشت هستند که در تاریخ ۱۳ آبان‌ماه بازداشت و پس از مراحل بازجویی به زندان لاکان رشت منتقل شده بودند. این دو برادر کماکان به صورت بلاتکلیف در این زندان به سر می‌برند و دادستانی از پذیرش وثیقه تعیینی آنان خودداری می کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادستان رشت با خودداری از پذیرش وثیقه تعیین شده برای روزبه علی‌پور و بابک علی‌پور موجب تداوم بازداشت این افراد شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده این دو شهروند با بیان اینکه اتهامات این دو برادر “توهین به رهبری” عنوان شده است، به گزارشگر هرانا گفت: “با وجود پیگیری خانواده علی‌پور، تاکنون دادستان پرونده با پذیرش وثیقه تعیین شده از سوی بازپرسی موافقت نکرده است”.

لازم به ذکر است که روزبه علی‌پور و بابک علی‌پور در تاریخ ۱۳ آبان‌ماه ۹۷، در یکی از روستاهای اطراف شهر رشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌ بودند.

پیش‌تر یک منبع نزدیک به خانواده این دو شهروند به گزارشگر هرانا گفت: “مأموران امنیتی پس از بازداشت این دو برادر در همان روز به منزل مادری آنها رفته و پس از تفتیش محل تعدادی از وسایل شخصی آنان را با خود بردند”.

به گفته این منبع مطلع پس از انتقال برادران علی‌پور به زندان لاکان رشت دادستان به خانواده آنان گفته برای هر کدام وثیقه ۵۰ میلیون تومانی حاضر کنند با این حال نماینده دادستان تاکنون از قبول وثیقه خودداری کرده است.

این دو برادر هم اکنون در بند عمومی زندان لاکان رشت به سر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید