خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  بازداشت چند مسیحی از جمله تعدادی از اتباع خارجی

بازداشت چند مسیحی از جمله تعدادی از اتباع خارجی

خبرگزاری هرانا – رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی از بازداشت تعدادی از شهروندان از جمله شهروندانی با تابیعیت کشورهای دیگر، به اتهام “وابستگی به جریان مسیحیت‌ صهیونیستی” خبر دادند. این رسانه ها ادعا کردند که “نقشه تسخیر ایران و توهین به اسلام، مقدسات و اهل‌بیت، از برجسته‌ترین مستندات مکشوفه از جریان مزبور است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا، رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی امروز با انتشار گزارشی مدعی شدند تعدادی از شهروندان از جمله شهروندانی با تابیعیت کشورهای دیگر در یکی از محافل مسیحی، مورد برخورد نهادهای امنیتی قرار گرفتند و دستگیر شدند.

در گزارشی که توسط خبرگزاری مهر با ادبیات مرسوم نهادهای امنیتی تنظیم شده است بدون ذکر تعداد و جزییات فعالیت افراد آمده است “اعضای این باند که غیر از عوامل داخلی، متشکل از اتباع بیگانه هستند، با هدایت مستقیم از سوی رژیم‌ صهیونیستی، ضمن تبلیغ و تبشیر مسیحیت در نقاط مختلف کشور، افراد زیادی را نیز به فرقه مسیحیت تبشیری جذب کرده‌ بودند”.

این خبرگزاری بدون ذکر جزییات از این بازداشت ها مدعی شد که “نقشه تسخیر ایران و توهین به اسلام، مقدسات و اهل‌بیت، از برجسته‌ترین مستندات مکشوفه از جریان مزبور است”.

خبرگزاری مهر در ادامه این گزارش اظهار کرد که “اعضای این باند تبشیری وابسته به فرقه مسیحیت‌صهیونیستی، مطابق آموزش‌های تشکیلاتی، برای جلوگیری از شناسایی، از اسامی مستعار ایرانی چون «کوروش» و «یحیی» بهره می‌گرفتند”.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید