خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تمدید قرار بازداشت شماری از شهروندان بازداشت شده در استان خوزستان

تمدید قرار بازداشت شماری از شهروندان بازداشت شده در استان خوزستان

خبرگزاری هرانا – قرار بازداشت شماری از شهروندان عرب که در مهرماه سال جاری در استان خوزستان بازداشت شده بودند، توسط دادگاه انقلاب اهواز تمدید شد. همچنین طبق گفته منابع محلی شماری از شهروندان که پس از حمله مسلحانه اهواز بازداشت شده بودند به زندان‌های شیبان اهواز، سپیدار اهواز، اوین و همدان منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه انقلاب اهواز، قرار بازداشت شماری از شهروندان عرب که در مهرماه امسال، در استان خوزستان بازداشت شده بودند را تمدید کرد.

هویت دو تن از این شهروندان “امین (قیس) غزی ۳۳ ساله، فعال فرهنگی ساکن کوی ملت شهر اهواز ” و “سید علیرضا نظاری (سید صادق نزاری) ۶۳ ساله ساکن کوی آل صافی شهر اهواز” توسط هرانا احراز شده است.

لازم به ذکر است که “امین (قیس) غزی” در تاریخ ۲۷ مهر‌ماه ۱۳۹۷ و سید علیرضا نظاری (سید صادق نزاری) در تاریخ ۲۵ مهرماه ۱۳۹۷ توسط مأموران اداره اطلاعات شهر اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

تاکنون از اتهامات این دو شهروند اهوازی اطلاعی به دست نیامده است.

همچنین طبق گفته منابع محلی شماری از شهروندان که پس از حمله مسلحانه اهواز بازداشت شده بودند به زندان‌های شیبان اهواز، سپیدار اهواز، اوین و همدان منتقل شده‌اند.

به گفته این منابع مطلع، برخی از خانواده‌های افراد بازداشت شده می گویند که از سرنوشت فرزندانشان اطلاعی در دست ندارند و نمی‌دانند در بازداشتگاه‌های اهواز هستند یا به شهرهای دیگر منتقل شده‌اند و پس از مراجعه به ستاد خبری اداره اطلاعات و دادگاه انقلاب پاسخی درباره سرنوشت بستگان خود به دست نیاورده‌اند.

لازم به یادآوری است که در تاریخ ۳۱ شهریورماه سال جاری حمله ای مسلحانه‌ به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز رخ داد که در جریان آن ۲۴ نفر از جمله یک کودک جان باخته و ۵۷ تن زخمی شدند، مهاجمان نیز در همان محل کشته شدند. با پایان این واقعه موجی از بازداشت شهروندان عرب در خوزستان به راه افتاد. این بازداشت ها در حالی شکل گرفت که حکومت ایران گروهی چون داعش را عامل آن معرفی کرده و حتی مدعی موشک باران تلافی جویانه مقر آنها شد. موج بازداشت شهروندان عرب با کمترین میزان شفافیت در جریان است، بازداشتهایی که صدها تن تخمین زده می شوند و کمترین اطلاعی از سرنوشت آنها در میان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید