خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با رای دیوان عالی کشور، رویا صغیری از زندان تبریز آزاد شد

با رای دیوان عالی کشور، رویا صغیری از زندان تبریز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – رویا صغیری، دانشجوی دانشگاه شهید مدنی تبریز که ایام محکومیت خود را در زندان مرکزی این شهر طی می کرد امروز با رای دیوان عالی کشور و توقف اجرای حکم از زندان تبریز آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۷ آذرماه ۹۷، رویا صغیری، زندانی محبوس در زندان تبریز و دانشجوی دانشگاه شهید مدنی این شهر از زندان تبریز آزاد شد.

یک منبع نزدیک به رویا صغیری در این خصوص به هرانا گفت که این آزادی با رای دیوان عالی کشور به نفع خانم صغیری مبنی بر قبول اعاده دادرسی و تعلیق اجرای حکم صورت گرفته است.

خانم صغیری، در تاریخ ۳ شهریورماه سال جاری جهت گذراندن دوران محکومیت خود به زندان تبریز منتقل شده بود.

هرانا پیشتر در تاریخ ۲۰ تیرماه سال جاری از تائید حکم ۲۳ ماه حبس تعزیری وی در دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی خبر داده بود.

رویا صغیری پیش‌تر در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “توهین به رهبری” با استناد به مواد ۵۰۰ و ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ و مواد ۱۳۴و ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، با توجه به عدم سابقه کیفری، به ۸ ماه حبس تعزیری از بایت تبلیغ علیه نظام و ۱۵ ماه حبس تعزیری از بابت توهین به رهبری محکوم شده بود.

این دانشجوی دانشگاه تبریز در پرونده‌ای دیگر در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری تبریز به ریاست قاضی وطن‌خواه به اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی” و “ظاهر شدن در انظار عمومی بدون حجاب شرعی از طریق برداشتن روسری خود در خیابان” به یک سال حبس تعلیقی و ۱۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید