خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم شلاق و حبس برای ۱۵ متهم

صدور حکم شلاق و حبس برای ۱۵ متهم

خبرگزاری هرانا – غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران گفت که رای قطعی دادگاه تجدید نظر در مورد یکی از پروند‌های اقتصادی صادر شد و و نهایتا ۱۵ نفر که برخی از آنان از کارمندان یکی از بانک‌ها و دفاتر اسناد رسمی هستند به تحمل حبس، شلاق، جزای نقدی، و محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شده اند. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتاً استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به صدور رای قطعی دادگاه تجدید نظر در مورد یکی از پروند‌های اقتصادی گفت: “در این پرونده که مربوط به قبل از تشکیل شعب ویژه است، یکی از باند‌های مهم جرائم اقتصادی که در حوزه واردات شکر مرتکب جرائم ارتشا؛ کلاهبرداری؛ جعل اسناد دولتی اعم از اسناد اعتباری وغیره شده بودند تحت تعقیب قرار گرفته و نهایتا ۱۵ نفر از اعضای اصلی باند که برخی از آنان از کارمندان یکی از بانک‌ها و دفاتر اسناد رسمی هستند به تحمل حبس؛ شلاق؛ جزای نقدی؛ و محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شده اند”.

وی اسامی محکومین این پرونده را “مهدی شمس”، “محمود مقدم فر”، “حسن نامداری”، “محمد مصاحبی پیرموسایی”، “سیف الله روزبهانی”، “مرادعلی محمدی ماتک”، “سید محمد ساجدی”، “مهدی محمدی مقدم”، “سیدمحمود موسوی”، “افشین شریفی پور”، “ابوالقاسم عنایت اللهی”، “ایرج فرشباف”، “سید مجتبی شبیری”، “حسن نامدار” و  “سعید سیف” اعلام کرد و گفت: “در این رای کمترین مجازات حبس تعیین شده ۲ سال و بیشترین آن ۱۳سال حبس است”.

لازم به ذکر است که کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتاً استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید