خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷, 25th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ ساعت ۱۰:۱۹:۵۷

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  احضار یک شهروند به دادگاه انقلاب کرمانشاه همزمان با ادامه‌ی بازداشت چهار تن دیگر در سنندج

احضار یک شهروند به دادگاه انقلاب کرمانشاه همزمان با ادامه‌ی بازداشت چهار تن دیگر در سنندج

خبرگزاری هرانا – در روزهای آینده‌ جلسه‌ی دادگاه یک شهروند در دادگاه انقلاب کرمانشاه برگزار خواهد شد. همزمان یک شهروند بازداشت‌شده در سنندج و یک تن دیگر در کامیاران به صورت موقت آزاد شدند و چهار شهروند هم همچنان تحت بازجویی هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز ۵ آذر ۱۳۹۷، جلسه‌ی دادگاه یک فعال شهروند به نام «ارسلان هدایتی» از اهالی قروه در دادگاه انقلاب کرمانشاه برگزار خواهد شد.

او که روز جمعه ۱۵ تیر، توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت شده بود، نهایتا روز ۲۱ شهریور با اتمام بازجویی ها با قرار کفالت آزاد شد.

گزارشات رسیده از کامیاران هم حاکی از آن است که روز سه‌شنبه ۲۹ آبان ۹۷ یک شهروند به نام «جلیل خالدی» ۳۵ ساله فرزند عزیز با تودیع وثیقه تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شده است.

جلیل خالدی روز ۲۳ آبان به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

همزمان روز چهارشنبه ۲۳ آبان، «کریم اصغری» از اهالی سنندج از سوی نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شد.

خانم «مهرانه مردای» مشغول به تدریس در آموزش و پرورش و همسر آقای اصغری هم که روز ۴ مهر از سوی ماموران همین ارگان در سنندج بازداشت شده بود، نهایتا روز ۱۹ آبان‌ماه با تودیع وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

در خبری دیگر از همین شهرستان گزارش شده است که روز پنج‌شنبه ۲۴ آبان‌، «مادح فتحی» همسر «سحر کاظمی» فعال مدنی بازداشت‌شده و مادر وی «مهوش امیری» پس از احضار به اداره‌ی اطلاعات این شهر بازداشت شده‌اند.

سحر کاظمی از روز پنج‌شنبه ۱۸ مرداد در بازداشت و تحت بازجویی به سر می‌برد.

ارسلان هدایتی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید