خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  تائید حکم اعدام یک متهم در کرمان/ سه زندانی در شیراز فردا اعدام می‌شوند

تائید حکم اعدام یک متهم در کرمان/ سه زندانی در شیراز فردا اعدام می‌شوند

خبرگزاری هرانا – رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان از تایید حکم اعدام یک زندانی با اتهامات مرتبط با مواد مخدر در دیوان عالی کشور خبر داد. بنابر خبری دیگر، حکم اعدام سه زندانی به اتهام “محاربه از طریق مشارکت در سرقت مسلحانه از بانک‌های شیراز و اصفهان” فردا، چهارشنبه ۳۰ آبان در شیراز اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان از تایید حکم اعدام (ع. ش) در دیوان عالی کشور خبر داد و مدعی شد: از این متهم به قاچاق مواد مخدر در دو مرحله بیش از یک تن انواع موادمخدر کشف شد”.

احمد قربانی مدعی شد: “طبق گزارش اداره کل اطلاعات استان کرمان، محکوم علیه اقدام به ترانزیت محموله های سنگین مواد مخدر از مرزهای شرقی کشور به عمق کشور می کرده است.”

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: “متهم در سال ۸۸ بابت مشارکت در حمل و نگهداری ۲۰۱ کیلوگرم تریاک و ۱۰۵ کیلوگرم مرفین به صورت مسلحانه به اعدام محکوم می شود که اعدام وی در کمیسیون عفو به حبس ابد تبدیل می شود”.

قربانی ادامه داد: “نامبرده برای تحمل محکومیت خویش به زندان کرمان و سپس زندان ایرانشهر معرفی می شود که مجدداً در حین مرخصی از زندان متواری و مرتکب جرم حمل و نگهداری ۳۸۰ کیلوگرم تریاک و ۲۹۳ کیلوگرم حشیش و ۳۲ کیلوگرم مرفین می شود”.

وی گفت: “پرونده جدید وی در شعبه اول دادگاه انقلاب کرمان رسیدگی و بابت موادمخدر تریاک و حشیش به پرداخت یک میلیارد ریال جرای نقدی و تحمل ۲۵ سال حبس و بابت مرفین به مجازات اعدام محکوم می شود و رای صادر نیز در دیوان عالی کشور تائید شده است”.

رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمان تصریح کرد: “بدیهی است طبق مقررات جاری کشور بدوا مجازات اشد اجرا می شود، چنانچه به هر دلیلی مجازات اشد قابلیت اجرا نداشته باشد نوبت به مجازات بعدی می رسد که در این پرونده مجازات اشد اعدام است که پرونده برای طی مراحل قانونی به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب کرمان ارسال شده است”.

لازم به اشاره است که پیشتر نیز احمد قربانی رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان از تایید حکم اعدام یکی از زندانیان مواد مخدر شرق کشور در دیوان عالی کشور خبر داده بود.

احمد قربانی اظهار کرده بود که “طی دادنامه صادره از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمان، متهم ردیف اول پرونده (الف ش) بابت مشارکت در حمل و نگهداری مسلحانه سه هزار و ۲۳۵ کیلو و ۲۵۰ گرم تریاک و ۱۸۴ کیلوگرم مرفین به اعدام محکوم شده است”.

اجرای حکم متهمان به سرقت مسلحانه در شیراز

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حکم اعدام سه سارق مسلح بانک‌های شیراز و اصفهان، در شیراز اجرا خواهد شد.

حکم اعدام سه سارق مسلح بانک که طی سال‌های گذشته مرتکب سرقت‌های متعدد و قتل و ایجاد ناامنی شده بودند، فردا، چهارشنبه ۳۰ آبان در شیراز اجرا می‌شود.

بنا بر این گزارش “س- الف”، “ک- ق”، “ف-غ”، سه سارق مسلح به اتهام “محاربه از طریق مشارکت در سرقت‌های مسلحانه از بانک‌های شیراز و اصفهان، توام با ایجاد ناامنی و رعب و وحشت”، از سوی دادگاه به اعدام محکوم شده‌اند و احکام آنان به تایید دادگاه تجدید نظر رسیده و برای اجرا، ابلاغ شده است.

براساس این گزارش، متهم ردیف اول این پرونده، متهم به قتل یکی از پرسنل نیروی انتظامی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید