خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷, 24th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ ساعت ۱۷:۱۳:۲۵

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  انفجار مین در شوش پای یک نوجوان را قطع کرد

انفجار مین در شوش پای یک نوجوان را قطع کرد

خبرگزاری هرانا – نوروز سواری رئیس شبکه بهداشت و درمان شوش گفت که ظهر امروز سه شنبه، انفجار مین در غرب کرخه شوش باعث قطع پای یک نوجوان حدود ۱۲ ساله شد. سواری اظهار کرد که “این نوجوان از ناحیه سر، صورت و شکم نیز آسیب جدی دیده است و به بیمارستان نظام مافی شوش انتقال داده شده است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، نوروز سواری افزود: “این نوجوان حدود ۱۲ سال بر اثر انفجار مین باقیمانده از دوران جنگ درغرب کرخه بخش فتح المبین یک پای خود را از دست داد”.

وی گفت: “این نوجوان از ناحیه سر، صورت و شکم نیز آسیب جدی دیده است و به بیمارستان نظام مافی شوش انتقال داده شده است”.

مین برجا مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان مناطق مرزی در شهرستان شوش، دشت ازادگان و .. می شود”.

شهرستان شوش حدود ۹ کیلومتر با کشور عراق هم مرز است و مناطق عملیاتی فتح المبین و فکه در حوزه این شهرستان واقع شده اند. شوش یکی از شهرستان‌های شمالی استان خوزستان است.

مین های برجای مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان مناطق مرزی در آذربایجان غربی می شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین‌های به‌جا مانده و عمل‌نکرده جنگ ایران و عراق است که نظامیان عراقی در زمان اشغال این مناطق در زمین تعبیه کرده‌اند.

دولت ایران نیز همچنان به تولید، استفاده و صادرات مین‌های ضدنفر ادامه می‌دهد و معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده‌است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید