خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷, 16th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ساعت ۲۲:۲۱:۲۸

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از کارگران شهرداری آبادان، ۲۰۰ نفر از کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج، جمعی از کارگران اجرائیات شهرداری منطقه ۴ اهواز و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، جمعی از کارگران شهرداری آبادان از صبح امروز در اعتراض به دیرکرد در پرداخت حقوق و دستمزد تجمع کرده اند.

این افراد که شمارشان به ۶۰ نفر می رسد و مقابل ساختمان شهرداری مرکزی تجمع کرده اند می گویند: “دست‌کم ۴ ماه است که حقوق و دستمزد دریافت نکرده اند”.

کارگران شهرداری آبادان امسال به طور میانگین ماهی یکبار در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و دستمزدشان تجمع کرده اند.

وعده‌های توخالی مسئولان؛ دلیل تجمع کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج/ ویدئو

به گزارش ایلنا، بالغ بر ۲۰۰ نفر از کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج در اعتراض به وضعیت بلاتکلیف بیمارستان و عدم پرداخت یک‌سال مطالبات مزدی خود در خیابان اصلی مقابل بیمارستان گردهم آمده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج در روز دوم از دور جدید اعتراضات صنفی خود با در دست داشتن پلاکارد و سردادن شعارهایی در اعتراض به وضعیت بلاتکلیف بیمارستان و عدم پرداخت یک‌سال مطالبات مزدی، در خیابان اصلی مقابل بیمارستان گردهم آمده‌اند.

قاسم طاهری (نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج) در این‌باره به ایلنا توضیح داد: “امروز بالغ بر ۲۰۰ نفر از کارکنان بیمارستان با در دست داشتن پلاکاردهایی در اعتراض به وضعیت کنونی خود در خیابان شهید بهشتی (خیابان اصلی مقابل بیمارستان) حضور یافته‌اند”.

وی تصریح کرد: “پرسنل نزدیک به بیست روز تجمعی برگزار نکردند به این امید که مسئولان استان با مشخص کردن یک سرمایه‌گذار یا هر تصمیم دیگری، وضعیت آن را تعیین تکلیف کنند اما در کمال تاسف، هیچ اتفاق مثبتی رخ نداد”.

طاهری اظهار داشت: “با توجه به وعده‌های توخالی مسئولان، پرسنل به صورت خودجوش دست به تجمع زده‌اند درحالیکه، ما خودمان مخالف بروز چنین اتفاقاتی هستیم. ما این نظام را دوست داریم اما شاهدیم که مسئولان مربوطه به فکر آن نیستند. این مشکلات در عمل تبدیل به خوراکی مناسب برای اخبار رسانه‌های خارجی و نشر اخبار غیرواقع می‌شود”.

نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در پایان، گفت: “واقعا جای تاسف است که مسئولان اجرایی استان هیچ فکری به حال کارکنان این بیمارستان که به معنای واقعی کلمه مستضعف هستند، نمی‌کنند درحالیکه، گره کار مشکلات در دست آنها است”.

اعتراض کارگران شهرداری اهواز

به گزارش هرانا، روز گذشته ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران اجرائیات شهرداری منطقه ۴ اهواز مقابل درب ورودی شهرداری و ساختمان شورای شهر، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این کارگران نسبت به معوقات مزدی خود  پنج ماهه خود تجمع کردند.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در تهران/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۲۸ آبان، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین مقابل دفتر ریاست قوه قضائیه، در شهر تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید