خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷, 25th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ساعت ۲۰:۱۵:۲۹

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شاغل در هپکو اراک

معوقات مزدی کارگران شاغل در هپکو اراک

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در کارخانه هپکو اراک از معوقات مزدی ۴ ماهه خود خبر دادند. این کارگران می‌گویند که “ظرفیت تولید کارخانه هپکو اراک طی یک‌ سال و نیم گذشته حدودا ۱۰ درصد بوده که اخیرا با حدود ۱۵ درصد ظرفیت فعالیت تولید خود را ادامه می‌دهد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شاغل در کارخانه هپکو اراک ۴ ماه معوقات مزدی دارند.

منابع کارگری در کارخانه هپکو اراک در این خصوص گفتند: “در حال حاضر مطالبات مزدی سال جاری ما کارگران تا شهریور ماه پرداخت شده و تنها حقوق مهر ماه را طلبکاریم. مطالبات مزدی دیگری نیز از سال‌های ۹۵ و ۹۶ طلب داریم که در مجموع کل مطالبات مزدی‌مان به ۴ماه می‌رسد”.

کارگران با اعلام خبر از سر گیری فعالیت این واحد تولیدی گفتند: “ظرفیت تولید کارخانه هپکو اراک طی یک‌ سال و نیم گذشته حدودا ۱۰ درصد بوده که اخیرا با حدود ۱۵ درصد ظرفیت فعالیت تولید خود را ادامه می‌دهد”.

به گفته کارگران، ظرفیت سالانه هپکو اراک تولید بیش از دو هزار دستگاه ماشین‌آلات راه‌سازی است این درحالی‌ست که سال گذشته این کارخانه فقط ۱۲ دستگاه ماشین‌آلات راه‌سازی تولید کرده است.

کارگران تصریح کردند: “اخیرا مواد اولیه برای ساخت ۲۰ دستگاه گریدر خریداری شده و در حال حاضر مشغول ساخت ۵ دستگاه گریدل و ۲ دستگاه بیل میکانیکی هستیم”.

طبق اظهارات کارگران هپکو؛ در این واحد تولیدی حدود ۸۰۰ کارگر مشغول کارند که سال ۸۷ حدود ۵ هزار ماشین‌آلات راه‌سازی تولید کردند با این حال  سفارشات اخیر در مقایسه با نیروی کار کارخانه بسیار اندک است.

به گفته کارگران هپکو؛ کارفرمای فعلی تمام تلاش خود را برای رونق تولید و پرداخت مطالبات کارگران به کار گرفته و وعده پرداخت همه مطالبات‌ را تا پایان آذر ماه داده است.

 کارگران هپکو در پایان اظهارات خود گفتند: “برای تحقق اهداف شرکت و حضور شایسته در بازار تولید نیازمند تسهیلات هستیم و امیدواریم طی چند سال آینده به ظرفیت ۱۰۰ درصدی تولید در این واحد دست پیدا کنیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید