خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۵ کارگر کشته و ۱ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۸ آبان ۱۳۹۷، دو نفر از کارکنان پتروشیمی ارومیه در اثر سقوط مواد زائد در واحد ۱۰۰ (HOT GAS FILTER) این پتروشیمی کشته شدند.

یوسف غنی‌زاده، رئیس روابط عمومی پتروشیمی ارومیه درباره جزئیات مرگ این دو کارگر اظهار داشت: “ساعت ۱۳:۳۵ روز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه دو نفر از کارگران داخل واحد ۱۰۰ مشغول تمیز کردن HOTGAS FILTER مواد زائد آمونیاک بودند که این مواد از بالا روی آنها آوار می‌شود”.

وی افزود: “کارکنان بیرون از این واحد ۱۵ دقیقه تلاش کردند که آنها را از محل حادثه بیرون بیاورند اما این دو کارگر ۳۰ و ۵۰ ساله فوت کرده بودند”.

رئیس روابط عمومی پتروشیمی ارومیه خاطرنشان کرد: “هیچ انفجاری در مجتمع رخ نداده و خط تولید نیز مشکلی ندارد”.

وی توضیح داد: “هر سال یکی از واحدها از مدار خارج و اورهال شده و برای سال آینده آماده می‌شود. این واحد نیز از یک ماه پیش خارج از مدار بوده و در مرحله تمیز کاری بوده است”.

غنی‌زاده یادآور شد: “واحد محل حادثه تولیدکننده پودر کریستال ملامین بوده است”.

مرگ کارگر ساختمانی در قزوین

به گزارش صدا و سیما، مورخ ۲۸ آبان ۱۳۹۷، یک کارگر ساختمانی هنگام کار به داخل چاله آسانسور سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین در این خصوص گفت: “این کارگر ۳۰ ساله حین جوشکاری به علت نامعلومی از طبقه هفتم ساختمان در حال احداث به داخل چاله آسانسور سقوط کرد”.

به گفته مجتبی منتظری این حادثه در یک مجتمع مسکونی در حال احداث در خیابان دندانپزشکی شهر قزوین رخ داد.

اصغر چگینی رییس ایستگاه شماره ۵ شهر قزوین هم اظهار داشت: “به گفته ماموران تیم امداد و نجات و تکنسین‌های اورژانس، این فرد علیرغم حضور به موقع نیرو‌های امدادی، در دقایق اولیه جان خود را از دست داده بود”.

مصدومیت یک کارگر در بیرجند

به گزارش صدا و سیما، مورخ ۲۸ آبان ۱۳۹۷، یک کارگر ساختمانی حوالی خیابان عدل شهر بیرجند ظهر امروز ۲۸ آبان‌ماه در چاله آسانسور سقوط کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: “با اعلام خبر در ساعت ۱۱:۳۶ امروز، مبنی بر سقوط کارگر ساختمانی به داخل چاله آسانسور بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شماره ۳ به محل حادثه اعزام شدند”.

آقای حسینی با بیان اینکه کارگر ساختمانی به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی از طبقه سوم ساختمان در حال ساخت به داخل چاله آسانسور سقوط کرده بود، افزود: “آتش نشانان با استفاده از امکانات موجود کارگر مصدوم را از داخل چاله بیرون آورده و تحویل عوامل اورژانس دادند”.

مرگ یک کارگر در اهواز

به گزارش ایرنا، مورخ ۲۷ آبان ۱۳۹۷، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: “یک نصاب آسانسور در اهواز هنگام کار، بر اثر سقوط آسانسور از طبقه پنجم ساختمان جان خود را از دست داد”.

آتش پاد علی تراب پور در این خصوص گفت: “این نصاب آسانسور در خیابان آزادگان اهواز در یک ساختمان نیمه کاره هنگام کار بر اثر رعایت نشدن نکات ایمنی از طبقه پنجم سقوط کرد که منجر به مرگ او شد.

وی افزود: “این حادثه صبح روز یگشنبه ۲۷ آبان‌ماه رخ داد و تیم امداد و نجات با ایمن سازی محل و خارج کردن جسد فرد حادثه دیده از درون چاهک آسانسور ، آن را به عوامل ۱۱۰ تحویل دادند”.

مرگ یک کارگر در ورامین

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۸ آبان ۱۳۹۷، جوان ۲۰ ساله ورامینی هنگام استراحت در کارگاه تولید لوازم پلاستیکی بر اثر گازگرفتگی جان سپرد.

سردار “ناظری” در بیان جزئیات این حادثه گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر فوت فردی به علت گازگرفتگی در کارگاه تولید لوازم پلاستیکی در ورامین، بلافاصله ماموران انتظامی به محل اعزام شدند”.

وی اظهار داشت: “در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، کارگری ۲۰ ساله هنگام استراحت در کارگاه تولید لوازم پلاستیکی، به علت به کارگیری نادرست وسایل گاز سوز دچار خفگی شده و جان خود را از دست داده است”.

بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شرق استان تهران در پایان با تأکید بر رعایت اصول ایمنی، هنگام استفاده از وسایل گرمایشی از سوی شهروندان، افزود: “برابر دستور مقام قضائی، پیکر متوفی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید