خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت یک شهروند در مریوان همزمان با انتقال یک بازداشتی به زندان مریوان

بازداشت یک شهروند در مریوان همزمان با انتقال یک بازداشتی به زندان مریوان

خبرگزاری هرانا – یک شهروند بازداشتی در مریوان از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج به زندان مریوان منتقل شد. همچنین یک شهروند دیگر توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. اتهام مطروحه علیه این افراد “مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام” عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، شامگاه یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، «سلمان افرا» ۲۲ ساله فرزند رحمت از اهالی روستای نی مریوان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شد.

سلمان افرا

یک منبع مطلع در این رابطه گفت: «بازداشت وی در منزل پدرش و بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی صورت گرفته است.»

همزمان یک شهروند بازداشت‌شده‌ی دیگر از اهالی همین روستا به نام «بریار کاوه» ۲۵ ساله فرزند امین، با اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاههای امنیتی در سنندج به زندان عمومی مریوان منتقل شده است.

تاکنون سه تن دیگر از اهالی روستای نی به نام‌های «محمد پروازه» ۲۱ ساله فرزند حسین، «محسن فراهمند» ۲۴ ساله فرزند خسرو و «حمید پروازە» ۲۸ ساله فرزند محمد همچنان در بازداشتگاه اطلاعات سنندج تحت بازجویی هستند. تمامی این افراد به جز محمد پروازه که روز جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ بازداشت شد، روز ۲۶ مهر بازداشت شده‌ بودند.

«جمال گرامی» و «بهزاد بامداد» هم پس از مراحل بازجویی آزاد شده‌اند.

اتهام مطروحه علیه این شهروندان «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» عنوان شده است با این حال از مصادیق مربوط به اتهام مورد ذکر اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

شهرستان مریوان در استان کردستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید