خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  زوج معلم بازداشت شده در اراک با قرار کفالت آزاد شدند

زوج معلم بازداشت شده در اراک با قرار کفالت آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – دو معلم بازداشتی به نام‌های فاطمه بهمنی و همسرش محمد کرد که روز یکشنبه ۲۰ آبان‌ماه در جریان تحصن سراسری معلمان توسط نیروهای امنیتی در شهر اراک بازداشت شده بودند ظهر روز جاری با قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه ۹۷ فاطمه بهمنی و محمد کرد، زوج معلم و از بازداشت‌شدگان تحصن سراسری آبان‌ماه معلمان با قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اراک آزاد شدند.

یک منبع نزدیک به این معلمان در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “این زوج معلم ظهر روز جاری با قرار کفالت آزاد شدند و به ایشان گفته شده که برای جلسه دادگاه متعاقبا احضار خواهند شد”.

دو معلم بازداشتی به نام‌های فاطمه بهمنی و همسرش محمد کرد که روز یکشنبه ۲۰ آبان‌ماه در جریان تحصن سراسری معلمان توسط نیروهای امنیتی در شهر اراک بازداشت شده و از روز چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه به زندان این شهر منتقل شده‌ بودند.

پیشتر یکی از اعضای خانواده این زوج به گزارشگر هرانا گفته بود: “فاطمه بهمنی و محمد کرد در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ظهر روز بعد آزاد شدند و ساعاتی بعد در همان روز مجددا بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شده بودند. روز چهارشنبه هر دو نفر به زندان اراک منتقل شده و پس از پیگیری‌های مکرر به خانواده آنها گفته شد که روز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه احتمالا تکلیف آنها مشخص خواهد شد”.

این زوج معلم دارای یک فرزند هستند که در زمان بازداشت پدر و مادرش توسط اقوام آنها نگهداری می‌شد.

هرانا در تاریخ ۲۴ آبان‌ماه با انتشار اطلاعیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از بازداشت دستکم ۱۲ معلم از جمله فاطمه بهمنی و محمد کرد خبر داده بود.

لازم به اشاره است که دور دوم تحصن سراسری معلمان طی روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه به دنبال فراخوان قبلی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در شهرهای مختلف کشور صورت گرفت.

این شورا پیشتر با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از اجرایی شدن طرح “معلم تمام وقت”، نسبت به عدم رسیدگی به مطالبات صنفی فرهنگیان از سوی مسئولان در قوای سه‌گانه اعتراض کرده و از فرهنگیان کشور درخواست کرده بود تا در روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه در دفتر مدارس تحصن نمایند.

معلمان ایران مهرماه امسال نیز به مدت دو روز به تحصن مشابهی دست زده بودند.

از جمله مطالبات فرهنگیان در این تحصن توقف پرونده‌سازی برای معلمان و آزادی معلمان زندانی بوده است، هرانا پیشتر در گزارشی به بررسی جامع وضعیت معلمانی که برای استیفای حقوق صنفی خود در عین حفظ استقلال از دستگاه حاکمه تلاش کرده و بسیاری از آنان متحمل حبس، اخراج و تبعید شده‌اند، پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید