خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  رویا صغیری با پایان مرخصی به زندان تبریز بازگشت

رویا صغیری با پایان مرخصی به زندان تبریز بازگشت

خبرگزاری هرانا – رویا صغیری، زندانی محبوس در زندان تبریز و دانشجوی دانشگاه شهید مدنی این شهر که پیشتر به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود، روز جاری با پایان دوران مرخصی به زندان تبریز بازگشت. وی از بازداشت شدگان اعتراضات دی‌ماه سال گذشته بود که در تاریخ ۳ شهریورماه سال جاری جهت تحمل ۲۳ ماه حبس به زندان تبریز منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷، رویا صغیری، دانشجوی دانشگاه تبریز و از بازداشت شدگان اعتراضات دی‌ماه سال گذشته با پایان دوران مرخصی به زندان تبریز بازگشت.

این زندانی محبوس در زندان تبریز در تاریخ ۱۲ آبان‌ماه، به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود. 

خانم صغیری، در تاریخ ۳ شهریورماه سال جاری جهت گذراندن دوران محکومیت خود به زندان تبریز منتقل شده بود.

هرانا پیشتر در تاریخ ۲۰ تیرماه سال جاری از تائید حکم ۲۳ ماه حبس تعزیری وی در دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی خبر داده بود.

رویا صغیری پیش‌تر در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “توهین به رهبری” با استناد به مواد ۵۰۰ و ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ و مواد ۱۳۴و ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، با توجه به عدم سابقه کیفری، به ۸ ماه حبس تعزیری از بایت تبلیغ علیه نظام و ۱۵ ماه حبس تعزیری از بابت توهین به رهبری محکوم شده بود.

این دانشجوی دانشگاه تبریز در پرونده‌ای دیگر در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری تبریز به ریاست قاضی وطن‌خواه به اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی” و “ظاهر شدن در انظار عمومی بدون حجاب شرعی از طریق برداشتن روسری خود در خیابان” به یک سال حبس تعلیقی و ۱۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید