خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان مرکزی سنندج اعدام شد

یک زندانی در زندان مرکزی سنندج اعدام شد

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، یک زندانی زن به اتهام “قتل” در زندان مرکزی سنندج اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از موکریان، صبح امروز سه‌شنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۷، حکم اعدام یک زن به نام “شراره الیاسی” در زندان مرکزی سنندج به اجرا درآمد.

بر اساس این گزارش، نامبرده از پنچ سال پیش به اتهام “قتل” مردی با هویت “کاوه، غ” بازداشت و از سوی دستگاه قضایی به اعدام محکوم شده بود.

شراره الیاسی

این قتل پنچ سال پیش در سنندج با همکاری “شراره الیاسی” صورت گرفته بود که همسر نامبرده بعد از تحمل حبس از زندان آزاد شد.

یک منبع آگاه ضمن تائید این خبر گفت: “برخی از فعالانن مدنی و فرهنگی سنندج شب گذشته به منزل اولیای دم مقتول برای درخواست عفو و بخشش مراجعه کرده بودند که متاسفانه موفق به جلوگیری از اجرای حکم اعدام نشدند”.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

نهاد آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به روال هر ساله همزمان با ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه)، روز جهانی مبارزه علیه مجازات اعدام گزارش یک ساله خود از وضعیت اجرای حکم اعدام در ایران منتشر کرد. بنا بر این گزارش، در بازه زمانی یکساله (مهر ۹۶ تا مهر ۹۷) حکم اعدام ۲۵۶ نفر در ایران به اجرا در آمده است که از این تعداد ۱۵ نفر در ملاء عام اعدام شدند.

همچنین ۶۸ درصد اعدام‌های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید